Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ūkio ministras su Izraelio pramonininkų asociacijos prezidentu aptarė ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas ir investicijų galimybes

2014-06-30

Š. m. birželio 30 d. ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Izraelio pramonininkų asociacijos prezidentu Zvi Orenu ir jo vadovaujama Izraelio verslo delegacija. Per susitikimą daug dėmesio skirta Lietuvos ir Izraelio ekonominių ir prekybinių santykių stiprinimui, eksporto skatinimui, investicijų į Lietuvą pritraukimui, inovacijų diegimui aptarti.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, Lietuvos ir Izraelio ekonominis bendradarbiavimas intensyvėja. Postūmį glaudesniam abiejų valstybių bendradarbiavimui suteikė praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykęs ūkio ministro ir jo vadovaujamos delegacijos darbo vizitas Izraelyje, per kurį buvo aptartos dvišalės prekybos ir inovacijų diegimo galimybės, verslo ir mokslo bendradarbiavimas, susipažinta su viena pažangiausių ir labiausiai išsivysčiusių pasaulyje Izraelio pradedančiųjų įmonių sistema.

Ūkio ministro teigimu, Lietuvoje siekiama formuoti inovacijomis, kūrybingumu, mokslu ir naujomis technologijomis paremtą ekonomiką: „Didesnės pridėtinės vertės produktų gaminimas ir paslaugų kūrimas – vienas iš svarbiausių Lietuvos ekonomikos prioritetų. Izraelio ekonomikos vystymasis – puikus pavyzdys, kaip Lietuvai galima judėti pirmyn, plėtojant pažangias ir inovatyvias technologijas bei aukštos kokybės paslaugas. Dėl aukštos kokybės technologijų vystymosi Lietuva tampa ekonomiškai stipresnė. Šiuo metu Lietuvos ekonomika auga, o prognozės palankios dar didesniam ekonomikos augimui“.

„Lietuvoje sukurta moderni mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų infrastruktūra, o Izraelis turi mums vertingos patirties, kaip derinti verslą su inovacijomis. Pasitelkę šalių privalumus galėtume vykdyti bendrus verslo ir mokslo projektus, kurių rezultatai turėtų virsti naujais inovatyviais produktais“, – sakė E. Gustas.

Per susitikimą didelis dėmesys buvo skiriamas investicijoms, aptartos investavimo Lietuvoje galimybės ir supažindinta su investicinės aplinkos Lietuvoje privalumais. „Šalys galėtų vystyti abiems valstybėms naudingą ir ilgalaikį investicinį bendradarbiavimą, ypač aukštos vertės produkcijos gamybos, verslo paslaugų, turizmo ir prekybos sektoriuose“, – sakė ūkio ministras.

Susitikime taip pat dalyvavo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Arvydas Arnašius, Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Dimitrijus Kucevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinio direktoriaus pavaduotojas Gintaras Morkis, LPK Užsienio reikalų departamento direktorius Aurelijus Ušeckas, Lietuvos ambasadorius Izraelyje Darius Degutis, Izraelio prekybos rūmų prezidentas prof. Valdas Algirdas Bumelis, Lietuvos - Izraelio prekybos rūmų generalinė direktorė Liana Jagniatinsky.

2013 m. prekių apyvarta su Izraeliu sudarė beveik 122 mln. litų, eksportas į Izraelį – 85 mln. litų, importas iš Izraelio – 37 mln. litų. Daugiausia į Izraelį eksportuota cheminių medžiagų, galvijų, maisto produktų, gėrimų ir tabako. Daugiausia iš Izraelio importuota taip pat cheminių medžiagų, balso, vaizdo ir kitų duomenų priėmimo, perdavimo aparatūros,  vaisių ir daržovių, plastikų.

Tiesioginės užsienio investicijos (TUI) iš Izraelio 2013 m. pabaigoje sudarė 85,2 mln. Lt arba 0,2 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje. Per metus Izraelio TUI Lietuvoje padidėjo 43,3 procento. 2013 m. pabaigoje Izraelis užėmė 28 vietą tarp didžiausių šalių investuotojų Lietuvoje.

LR ŪM
 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.