Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė susitiko su Prokurorų profesinės sąjungos vadovais

2014-04-02

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, susitikusi su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais, aptarė prokurorų darbą reglamentuojančių teisės aktų spragas, prokurorų rotacijos klausimą, kolegialių sprendimų galimybę, vykdant prokurorų atranką. Profesinės sąjungos atstovų teigimu, nors apie kylančias problemas prokuratūros sistemoje kalbama jau seniai, susipažinus su prokuratūroms pateikta generalinio prokuroro 2013 metų veiklos ataskaita akivaizdu, kad į jų pastabas nebuvo atsižvelgta.

„Profesinės sąjungos turi būti išklausomos. Reikia diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų. Prokurorų darbas įtemptas, darbo krūviai dideli. Prokuratūros sistemoje turi būti gerinama darbo atmosfera, kad, nagrinėjant bylas, būtų pasiektas geriausias rezultatas“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Parlamento vadovė pažadėjo aptarti su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu Prokurorų profsąjungos išsakytas pastabas ir siūlymus, o taip pat galimybę Seime sudaryti darbo grupę, kuri iš esmės peržiūrėtų prokuratūros veiklą reglamentuojančius įstatymus ir poįstatyminius aktus bei pateiktų prokurorų darbą optimizuojančius pasiūlymus.

Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. (8 5) 239 6002

Seimo Pirmininkės patarėja

Dalia Valentienė

Tel. (8 5) 239 6030, mob. 8 698 42 786

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.