Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Siekiama verslo atstovus įtraukti į tarybas, kurios spręstų, kokių kvalifikuotų darbuotojų reikia

2014-02-26

Trečiadienį premjeras Algirdas Butkevičius sukvietė socialinės apsaugos ir darbo, ūkio, švietimo ir mokslo, finansų ministrus bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentą apsikeisti idėjomis dėl kvalifikuotos darbo jėgos mokymo sistemos tobulinimo, siekiant, kad specialistų ir kvalifikuotų darbuotojų skaičius atitiktų darbo rinkos poreikius.

Susitikime apsikeista požiūriu į esamą situaciją, identifikuotos problemos ir nutarta ieškoti sistemos, kuria remiantis būtų įtraukiami verslo atstovai tvirtinant profesinio mokymo programas.

Premjeras A. Butkevičius pabrėžė, jog būtinas profesinio mokymo ir verslo institucijų bendradarbiavimas, siekiant, kad būtų paruošti tokios kvalifikacijos darbuotojai, kokios reikia darbo rinkai.

„Nereikia kurti naujų mokymo įstaigų, reikia pasinaudoti turima baze ir įtraukti verslo atstovus, nes šie geriausiai žino, kokių darbuotojų verslui trūksta. Iš profesinių mokyklų, lokalaus verslo, savivaldos atstovų sudarytos tarybos pasitarusios galėtų pasakyti, kokių specialistų labiausiai reikia. Tik tuomet būtų galima tvirtinti profesinio mokymo programas tęstiniam mokymui“, – sako Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Taip pat kalbėta apie per ilgai trunkantį programų rengimą perkvalifikavimui. Sutarta, jog reikėtų sparčiau parengti programas pagal darbo rinkos poreikį, paprastesne tvarka išduoti licencijas mokymo įstaigoms siekiant perkvalifikuoti darbuotojus. Kokia tvarka to bus siekiama, tarsis ir pasiūlymus teiks Ūkio, Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.