Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Premjeras dalyvaus ekonomikos forume Šiauliuose

2014-02-21

Pirmadienį, vasario 24 d., Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvaus Šiaulių universitete vyksiančiame ekonomikos forume „Šiaulių regiono ekonominė plėtra: verslo skatinimo idėjoms – valstybės investicijos“.

Ekonomikos forumas Šiauliuose rengiamas bendradarbiaujant su Lietuvos pramonininkų konfederacija, kitomis verslo asociacijomis, miesto akademine bendruomene. Be jų atstovų, renginyje taip pat dalyvaus ūkio ministras, Švietimo ir mokslo ministerijos bei vietos savivaldos atstovai, Lietuvos darbo biržos ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovai.

Vyriausybė savo programoje yra įsipareigojusi įgyvendinti nacionalinę regionų plėtros strategiją, kurios esmė – mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus, tikslingai panaudoti Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas. Yra svarbu sutelkti Vyriausybės, vietos valdžios, verslo, veiklių žmonių pajėgas, kad greičiau atsigautų  regionai – būtų kuriamos naujos darbo vietos, įgyvendinami perspektyvūs projektai, kad kuo naudingiau būtų investuojamos naujos finansinės perspektyvos lėšos. Jų Regionų plėtros programai per septynerius metus yra numatyta beveik 3,5 mlrd. litų.

Forume bus pristatyta Šiaulių regiono ekonominė apžvalga ir potencialas investicijoms, verslumo ir eksporto skatinimo priemonės. Savo idėjomis, kaip skatinti verslo plėtrą, pasidalys savivaldos, verslo, visuomeninių organizacijų atstovai.

Šiaulių regione įmonių steigiama mažiau nei vidutiniškai Lietuvoje. Palyginti su bendru šalies įmonių skaičiumi, Šiaulių regione  mažėja ir veikiančių įmonių. Emigracija smarkiai sumažino apskrities gyventojų skaičių: per 2007–2013 m. laikotarpį darbo jėgos sumažėjo 3,6 proc. arba 5,1 tūkst. žmonių. Kartu  išlieka aukštas nedarbo, ypač jaunimo, lygis. Regiono ekonominiai, verslo plėtros bei darbo rinko rodikliai prastėja  ir atsilieka nuo Lietuvos vidurkio.

Ekonomikos forumas Šiaulių universiteto  bibliotekos konferencijų salėje prasidės 10 val., o 13 val. numatyta spaudos konferencija.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.