Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Pramonininkai aptars kaip siekis įmonėms didinti įpareigojimus taupyti energijos suvartojimą įtakos pramonę

2014-01-27

Sausio 28 d. (antradienis) 10.00 val. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (A. Vienuolio g. 8, IV auk.) vyks posėdis energijos vartojimo efektyvumo didinimo įpareigojimų pramonės įmonėms tema. 
Vadovaujantis ES direktyva, Lietuva išsikėlusi sau tikslą energetinio suvartojimo srityje iki 2020 metų siekti kiekvienais metais po 1,5 proc. didinti energijos vartojimo efektyvumą. Įgyvendinant šiuos siekius, kiekvienais metais turi būti investuojama į naujas energijos taupymo priemones.
Skaičiuojama, kad esant energijos taupymo priemonių kainai 4 Lt/kWh reikalinga kasmetinė investicija yra 2,23 milijardo litų, arba per 6 metų laikotarpį susidaro 13,38 milijardo Lt. Jei tokio dydžio kasmetinė investicija būtų visa perkelta tik į energijos kainą, elektros kaina padidėtų apie 8 cnt/kWh, šilumos kaina padidėtų apie 11 cnt/kWh, o gamtinių dujų kaina - apie 1100 Lt/1000 m3.
Posėdyje bus aptariama kokiomis priemonėmis ir kaip bus siekiama įgyvendinti įpareigojimų sistemą, ir kaip tai įtakos pramonės įmones.
Pranešimai:
"Dabartinis energijos rūšių suvartojimas ir taupymo galimybės įmonėse" - Lietuvos energetikos instituto Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos vedėjas, prof. Vaclovas Miškinis.
"Energijos vartojimo efektyvumo įpareigojimų sistema įmonėms" - VĮ Energetikos agentūros direktorius Marijus Franckevičius.
Renginyje tai pat dalyvauja Energetikos ministerijos atstovai.

LPK

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.