Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvos šovinių rinkoje kelią skinasi lietuviški šoviniai

2013-12-30

Lietuvos medžiotojai bei sportinio šaudymo entuziastai, svarstydami, kokius šovinius naudoti, jau renkasi ne tik iš užsienietiškų prekės ženklų: vis didesnio populiarumo susilaukia ir Lietuvoje, „Giraitės ginkluotės gamykloje“ sukurti ir gaminami .308 WIN tipo šoviniai. Palyginus su užsienietiškais gaminiais, lietuviai konkuruoja ne tik kokybe, bet ir kaina.

„Įmonės turimų technologijų pagrindu prieš metus rinkai pristatyti šoviniai skinasi kelią vietinėje rinkoje, civilinės amunicijos segmente: nuo tada, kai paleidome šią liniją, pardavimų apimtys kas ketvirtį stabiliai auga. Kadangi šoviniai gaminami Lietuvoje, sumažėja transportavimo kaštai, ir galime šovinius pasiūlyti labai patrauklia kaina. Mūsų produkcija atitinka civilinei rinkai skirtai amunicijai keliamus tarptautinius reikalavimus, jos kokybę vertinti pradėjo ir Lietuvos medžiotojai bei sportinio šaudymo mėgėjai“, – sako gamyklos direktorius Raimondas Monkevičius.

Lietuvos medžiotojai, jau išbandę „Giraitės ginkluotės gamyklos“ šovinius, lieka patenkinti jų kokybe, kuri, pasak jų, prilygsta ir tarptautiniams prekės ženklams.

„Smagu, kad lietuvių gamintojai pagaliau irgi sukūrė šovinius, kurie savo kokybe nenusileidžia užsienio gaminiams. Aš ir ne vienas mano kolega jau parėjome prie šių šovinių, labai gerai, kad jų jau galima nusipirkti beveik visose ginklų parduotuvėse, jų lengva rasti“, – sako medžiotojas Rimvydas Štilinis.

Jam pritaria ir kolega, medžiotojas Dainius Jankauskas. Pasak jo, šie šoviniai puikiai tinka medžioti vidutinio dydžio žvėris ir yra pritaikyti medžioti Lietuvos sąlygomis.

Savo sukurtus ir pagamintus šovinius, skirtus civilinei rinkai, „Giraitės ginkluotės gamykla“ pristatė 2012 m. Gamykloje iš viso gaminami šešių skirtingų rūšių .308 WIN tipo šoviniai. Šių šovinių greitis siekia iki 810 m/s, arba 225 km/h.

Gamykla, pradėjusi veiklą 2000 m., taip pat gamina 7.62×51 mm NATO Ball šovinius ir 5.56×45 mm NATO Ball šovinius, sėkmingai išbandytus NATO bandymų centruose. Visai „Giraitės ginkluotės gamyklos“ produkcijos kokybei keliami patys aukščiausi reikalavimai, atitinkantys NATO kokybės standartus. Gamykla įvardijama kaip viena iš geriausių ir inovatyviausių mažojo kalibro gamintojų pasaulyje.

Lina Bliudžiūtė
Projektų vadovė
8604 00603
lina@maniac.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.