Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Dujų kainos mažėjimui įtakos turėjo ir Vyriausybės sprendimas

2013-11-28

Siekti elektros ir dujų kainų mažėjimo – toks tikslas buvo iškeltas vos pradėjus dirbti socialdemokratų Vyriausybei. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) patvirtintos kitų metų dujų kainos mažėja. Tam įtakos turėjo ir Vyriausybės sprendimas užtikrinti AB „Klaipėdos nafta“ galimybes finansuoti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą iš nuosavų ir skolintų lėšų.

„Lietuvos vartotojams elektros ir dujų kainos kitąmet mažės. Tai jau patvirtinta VKEKK. Lietuvos žmonėms duoti pažadai vykdomi. Džiaugiuosi, kad sąskaitos už elektrą ir dujas kitąmet Lietuvos vartotojams mažės, o tai reiškia, kad didesnę dalį savo pajamų žmonės galės skirti kitoms reikmėms“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

VKEKK ketvirtadienį patvirtino kitų metų dujų kainas. Mažėja kintamosios daleis kaina. Gyventojai, naudojantys dujas maistui ruošti, antrąjį šių metų pusmetį mokėjo 2,71 Lt. už kubinį metrą dujų. Nuo sausio 1 d. kaina mažės 4 ct. Žmonės, naudojantys dujas būstui šildyti ir karštam vandeniui pajus didesnį pokytį – šiemet už kubinį metrą dujų mokėję 2,09 Lt, nuo sausio mokės 24 centais mažiau.

Gamtinės dujos pinga ne tik dėl importo kainos sumažėjimo, bet ir dėl to, kad į dujų kaina nuspręsta nebeįtraukti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo priedo, kuris 2013 metams sudarė 4,6 ct už kubinį metrą su PVM.

Ankstesnė Vyriausybė buvo nuėjusi lengviausiu keliu, apsunkindama eilinį vartotoją, kai didesnę dalį projektų mėginta finansuoti ne iš biudžeto ar pritraukiant europines arba privačias lėšas, o vartojo sąskaita, įtraukiant vienokias ar kitokias išlaidas į VIAP.

„Šilumos vartotojų sąskaitas augino ne tik brangios dujos, bet ir buvusios Vyriausybės sprendimas, kad  2013 m. gyventojai ir įmonės turės paremti SGD terminalo statybą. Šių metų kovą Vyriausybės nutarimu priimtas sprendimas užtikrinti AB „Klaipėdos nafta“ galimybes finansuoti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą iš nuosavų ir skolintų lėšų. Kadangi šis sprendimas užtikrino Klaipėdos naftai galimybę gauti Europos investicijų banko paskolą, VKEKK priėmė sprendimą iš kainos dedamosios išimti  paramą SGD terminalui. Tai turėjo įtakos dujų kainos mažėjimui“, - teigia premjeras A. Butkevičius.

Spaudos tarnyba
Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.