Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Prezidentė kviečia praturtinti šalies bibliotekas

2013-11-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Rokiškio rajone įsikūrusioje Antanašės kaimo bibliotekoje, kur paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią ir susitiko su kaimo bendruomene. Vėliau Prezidentė dalyvaus Rokiškio dvare vyksiančiuose Sėlių krašto kūrybos skaitymuose, susitiks su Rokiškio rajono kaimo bibliotekininkais ir dalyvaus aukštaičių tarmės pristatyme.

„Šalies bibliotekos puoselėja meilę knygai visoje Lietuvoje ir yra svarbūs kultūros židiniai, sutelkiantys bendruomenę, skatinantys skaityti ir branginti gimtąjį žodį. Per šias Kalėdas visi kartu galime praturtinti mūsų bibliotekas ir padovanoti joms naujų knygų!" - kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jau tradicija tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" šiemet startavo Antanašėje ir kviečia šalies gyventojus padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms.

Antanašės kaimo biblioteka yra nuostabi žmonių iniciatyva ir pavyzdys visai Lietuvai. Biblioteka neseniai atšventė įkurtuves, tačiau net 10 metų ji veikė bibliotekininkės Ritės Gernienės namuose.

Antanašės ir Rokiškio bibliotekoms Prezidentė atvežė dovanų naujų knygų: Sigito Parulskio, Rimanto Šavelio, Marcelijaus Martinaičio ir kitų lietuvių autorių kūrinių, taip pat žinynų - „Įdomiausios kelionės po Lietuvą", „Lietuvos gamta", Ramutės Skučaitės, Kazio Binkio, Jono Liniausko ir kitų autorių knygų vaikams.

Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Lapkričio 19 - sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas" įsikurs specialios „Knygų Kalėdų" lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Pernai per akciją „Knygų Kalėdos" šalies gyventojai, ambasados, verslo organizacijos ir įstaigos padovanojo daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms.

Pasak Prezidentės, šalies bibliotekininkai įdeda daug širdies į savo darbą, kad sudomintų kiekvieną skaitytoją ir paskatintų atsiversti dar vieną knygą.

Domėtis savo krašto kūryba pakvies ir Rokiškio viešoji biblioteka, rengianti skaitymus Rokiškio dvare. Čia Prezidentė susitiks su 38 kaimo bibliotekų atstovais ir aptars bibliotekininko misijos svarbą, bibliotekų finansavimą, skaitymo skatinimą. Sėlių krašto kūrybą skaitys muziejininkai, liaudies teatro aktoriai, menininkai, literatai, mokytojai ir vaikai. Aukštaičiai pristatys Prezidentei savo tarmę ir tradicijas.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos" įgyvendinama kartu su bičiuliais: Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynų tinklais „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas", Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą", LRT ir radiju „Laisvoji banga".

Dovilė Dildaitė
Spaudos Tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
2664 018
dovile.dildaite@prezidentas.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.