Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis: mokinius ypač skatiname rinktis technologines specialybes

2013-10-21

Spalio 18 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atidarė renginį „Vilnius fashion and textile avenue 2013“. Tai Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas renginys, skirtas mokinių profesiniam orientavimui. Juo siekta supažindinti moksleivius ir studentus su karjeros galimybėmis Lietuvos tekstilės ir aprangos sektoriuje. Vaikams buvo pristatomos profesijos, ypatingai akcentuojant tas sritis, kurių sektoriui šiuo metu labai reikia. Šis renginys – vienas iš projektų, kuriuo siekiama populiarinti darbo ir veiklos galimybes aprangos ir tekstilės srityje tarp jaunų žmonių.

Pasak ministro D. Pavalkio, mokiniai ypač skatinami rinktis perspektyvias technologijų srities specialybes tiek profesinėse, tiek aukštosiose mokyklose, nes į šiuos sektorius ateina daug inovacijų, o kvalifikuotų specialistų įvairiose tekstilės pramonės įmonėse stinga. Ministras pabrėžė, kad labai svarbus ir darbdavių dalyvavimas rengiant profesinio mokymo ir studijų programas bei padedant jas įgyvendinti.

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas Aurimas Palevičius renginio metu pabrėžė tradicinių pramonės šakų svarbą šalies ekonomikai ir pakvietė mokinius rinktis  siuvėjo ar tekstilininko specialybę.  „ Jaunime, mes laukiame Jūsų“, - šis trumpas LATIA prezidento kreipinys kartu buvo ir viso renginio leitmotyvas. P. Palevičius pažymėjo, kad būtina stiprinti technologų ruošimą, taip pat didelis dėmesys turi būti skiriamas darbininkiškų profesijų ruošimui. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos vykdytos apklausos duomenimis, šalies siuvimo ir tekstilės įmonės, kuriose šiuo metu dirba apie 28.000 žmonių, laukia ir mielai priimtų dar apie 6000 darbuotojų.

Per šį jaunimo verslumą skatinantį renginį, vykusį š.m. spalio 18-19d. , buvo rengiamos kūrybinės ir gamybinės dirbtuvės, sėkmės akademijos renginiai, aktualios diskusijos, profesijos konkursai, demonstruojamos bendrojo ugdymo mokyklų, profesinių mokyklų mokinių, Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtos kolekcijos. 

Vilniaus paslaugų ir verslo darbuotojų profesinio rengimo centras ir Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykladalyvavo jaunųjų dizainerių kolekcijos pristatyme, stenduose pristatė profesinėse mokyklose rengiamas specialybes (dailiųjų tekstilės ir dailiųjų odos dirbinių gamintojų).

Su mokyklomis prisistatė ir jų socialiniai partneriai –  įmonės „Lelija“, „Rožė“, prekybos namai „Vingra“  ir kitos. Su šiomis įmonėmis mokyklos bendradarbiauja apie 10 metų. Bendravimo tikslas – priimti mokinius į praktiką ir taip įtvirtinti profesines bei teorines žinias. Be to, įmonės yra įsipareigojusios teikti profesinę dalykinę informaciją, bendradarbiauti rengiant ir tobulinant mokymo programas, būti baigiamųjų kvalifikacijos darbų vertintojais, dalyvauti rengiant ES finansuojamus projektus. Įmonių atstovai dalyvauja renginiuose, pasitarimuose, jei būna galimybių, teikia materialinę pagalbą.

Jurga Brazauskaitė
projektų vadovė
UAB "VIP Viešosios informacijos partneriai"
(8 5) 215 4964
jurga@vipcommunications.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.