Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvoje viešintis John Mack, Automotive China prezidentas: „Kinija ateina į Europą, negalima pražiopsoti galimybės“

2013-08-23

Lietuvių kilmės John Mack, pastaruosius septynerius metus gyvenantis Kinijoje, turi  20 metų kompanijų valdymo patirties ir yra automobilių verslo ir valdymo strategijos, dizaino ir plėtros sričių ekspertas. Jo biografijoje yra ne tik vienų geriausių pasaulyje automobilių kompanijų pavadinimai, bet ir galybė šalių, tapusių jo namais - Australija, Vokietija, Lenkija, Tailandas, Singapūras ir daugelis kitų.

Lietuvoje automobilių, sunkvežimių, kito transporto technikos detales ir komponentus gaminančių klasterio įmonių atstovai klausimų-atsakymų sesijos metu prašė J. Mack įžvalgų apie Azijos rinkas, žemiausių gamybos kainų kinijoje priežastis, verslo kultūrą bei patarimų eksportuojančioms Lietuvos įmonėms. Paklaustas kaip kinų gamintojai sugeba išlaikyti tokias žemas kainas, J. Mack pastebėjo, jog Lietuvoje veikiančių automobilių detalių ir komponentų gamintojų kaštai per dideli. Jis patarė išnaudoti klasterio privalumą vienytis ir pirkti didesnius kiekius plieno kartu sumažinant žaliavos kainą, taip kaip tai efektyviai daro net didžiausios įmonės Kinijoje. Jis taip pat pastebėjo, jog Lietuvoje kompanijose yra per daug darbuotojų atliekančių tą pačią funkciją. Nors sukuriama darbo vietų, tačiau įmonės kaštai auga ir krenta konkurencingumas rinkoje. Kinų įmonių organizacinė struktūra yra itin „liesa“ – priešingai nei Lietuvoje, nėra tiek daug hierarchijos lygių, kaip direktoriai, pavaduotojai, vidutinio lygio vadovai.

Paklaustas apie Kinijos, kaip pigiausios gamintojos vaidmenį ateityje, J. Mack pastebėjo, jog plieno kaina dėl didelės paklausos Kinijoje kyla, tuo tarpu Europoje mažėja, kas gali suteikti konkurencinį pranašumą. Manoma, jog išloš tos kompanijos, kurios statysis gamyklas Europoje. Jau dabar gamyba iš Kinijos perkeliama į Indoneziją ir Vietnamą arba grąžinama į JAV. Svečias patarė Lietuvos įmonėms būti ambicingoms, statyti jų gamyklą čia, Lietuvoje. Svarbus aspektas - dideli mąstai. John Mack manymu, imantis stambaus gamyklos projekto, būtų galima įtikinti kinus perkelti technologinę bazę į Lietuvą, kas vėliau leistų sulaukti reikšmingos investicinės grąžos.  

Po renginio puikiai lietuviškai kalbantis John Mack džiaugėsi, jog gavo daug įdomių klausimų: „Tai parodo kompanijų ambicingumą ir norą tobulėti, augti. Tikiuosi, jog mano patarimai bus naudingi vystant klasterio įmonių veiklą ir plėtrą į užsienio rinkas. Kinija jau investuoja į Europą, todėl džiaugčiaus galėdamas padėti ir Lietuvai tinkamai pasiruošti pritraukti jų milžiniškas investicijas.“ Būdamas Global Lithuanian Leaders tinklo narys ir GLL Patarėjai verslui programos dalyvis John Mack sakėsi prisidėsiąs prie bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Azijos įmonių skatinimo.

VšĮ Versli Lietuva

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.