Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

AB „Lituanica“ direktoriaus moto: „Nemokėsiu niekam, nieko, niekada“

2013-07-22

AB „Lituanica” direktorius ir toliau elgiasi kaip mažas užsispyręs vaikas. Kiekvieną mėnesį išskaičiuodamas iš darbuotojo darbo užmokesčio nustatyto dydžio nario mokestį, gautus pinigus neperveda profsąjungai, o už juos tikriausiai perka saldainius.Tikras smaližius!

Pagal Profesinių sąjungų įstatymo 10 straipsnio 6 dalį, jeigu profesinės sąjungos narys pateikia darbdaviui prašymą, darbdavys privalo kiekvieną mėnesį išskaičiuodamas iš profesinės sąjungos nario darbo užmokesčio nustatyto dydžio nario mokestį pervesti jį į profesinės sąjungos sąskaitą (Pagal Profesinių sąjungų įstatymo 24 straipsnio 2 dalį nario mokestis yra profesinės sąjungos turtas).

Tačiau, panašu, kad to daryti jis neketina.

AB „Lituanica” darbuotojai dėl neišmokėtų atlyginimų, jau ne kartą kreipėsi į teismą ir su Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga” pagalba, prisiteisė ne tik darbo užmokestį, procesines palūkanas, bet ir neturtinės žalos atlyginimą iš AB „Lituanica” vadovo. Siekdamas atsilyginti už patirtą nuostolį ir toliau tęsdamas savo antiįstatyminį žygį, AB „Lituanica” vadovas prarastus pinigus sugalvojo susigrąžinti kitu būdu- nemokėdamas buhalteriniu būdu jau išskaičiuoto LPS „Sandrauga” nario mokesčio ir nedarydamas privalomų pavedimų profesinei sąjungai.

AB „Lituanica“ direktoriaus principas „nemokėti niekam, nieko, niekada“ daug ką pasako apie tokį darbdavį.

LPS „Sandrauga” jau kreipėsi į teismą, siekdama apginti tiek „Lituanica“ darbuotojų, tiek ir savo interesus, tačiau kol tęsis teismai direktorius gali pravalgyti profsąjungos pinigus...

Apie esamą situaciją, LPS „Sandrauga” informavo ir Valstybinę darbo inspekciją. Esant tokiems pažeidimams, Darbo inspekcija turėtų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą, tačiau ar eilinis surašytas ATP protokolas, atves jį į protą?

LPS „Sandrauga“ jungia daug kūrybingų žmonių, todėl apie poveikio priemones informuosime vėliau.

Kęstutis Juknis
Pirmininkas
Lietuvos profesinė sąjunga "Sandrauga"
(8-37) 20 65 97
kestutis@sandrauga.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.