Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Saulius Jokužys: „Lietuva gali garsėti ir kaip socialiai atsakinga šalis“

2013-07-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo per 40 mūsų šalies bei užsienio valstybių piliečių. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį Prezidentė įsegė ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) tarybos pirmininkui Sauliui Jokužiui – didelio tiražo leidinių Brailio raštu akliesiems ir silpnaregiams spausdinimo pradininkui.

„Labai džiaugiamės, kad į mūsų norą padėti neregintiems integruotis į visuomenę, o regintiems – geriau suprasti nereginčiųjų pasaulį atkreipė dėmesį ir šalies vadovė. Valstybinį apdovanojimą laikau mūsų visos komandos, prisidėjusios prie tokio pobūdžio knygų spausdinimo, aukščiausiu įvertinimu“, – sako S. Jokužio leidyklos-spaustuvės įkūrėjas.

S. Jokužio teigimu, garsinės skaitmenizuotos knygos palengvina regos negalią turintiems žmonėms grožinės ir mokslinės literatūros prieinamumą, bet vis tiek neatstoja spausdintų Brailio raštu, nes ši socialinė grupė geriausiai pažįsta supantį pasaulį per lytėjimą. „Spausdinti knygas Brailio raštu yra ganėtinai brangu ne tik Lietuvoje, todėl mums ir kilo mintis ieškoti technologinių galimybių, leidžiančių didinti tokių knygų tiražą, išlaikant galimus minimalius kaštus, – sako S. Jokužys. – Tikėtina, jog su šiomis technologijomis esame pionieriai ne tik Lietuvoje, todėl galime pagelbėti ir kitų šalių akliesiems bei silpnaregiams“.

Valstybinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalio savininkas įsitikinęs, kad mūsų šalyje randantis daugiau įmonių, orientuotų į inovacijas, galinčias globaliai pagelbėti pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, Lietuva galėtų prisistatyti pasauliui ir kaip socialiai atsakinga šalis.

Pirmosios Klaipėdos krašte privačios leidyklos-spaustuvės įkūrėjas ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos tarybos pirmininkas Saulius Jokužys yra daugelio kultūros renginių („Klaipėdos džiazo festivalio“, „Jūros šventės“ ir kt.) mecenatas, „Rotary“ klubo „Klaipėda“ prezidentas, Lietuvos „Rotary“ komiteto narys, Klaipėdos pramonės ir amatų rūmų valdybos narys. 2012 m. už nuopelnus Lietuvos ūkio gerovei apdovanotas Prekybos, pramonės ir amatų rūmų „Darbo žvaigžde“. Taip pat S. Jokužys yra garsus fotomenininkas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narys, Lietuvos fotomeno sąjungos Garbės narys, surengęs per 20 personalinių parodų ir dalyvavęs daugelyje tarptautinių parodų.

1994 m. įkurta Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA),profesiniu ir bendros veiklos pagrindu jungia pažangias ir socialiai atsakingas Lietuvos spaustuves, spausdinančias knygas, periodinius leidinius, etiketes, reklaminę medžiagą, pakuotės gaminius, spausdinančias ant metalizuotų paviršių, atliekančias rankų darbo knygų įrišimą. Asociacijos nariai yra ir Lietuvos mokslo įstaigos, rengiančios spaudos pramonės specialistus. Šiuo metu LISPA yra 31 narys: 23 spaudos įmones, 7 mokslo įstaigas ir Vilniaus knygrišių gildija.

RsV agentūra AD VERUM
Tel. +370 5 233 6561
El. p. adverum@adverum.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.