Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Vyriausybėje aptartas užimtumo regionuose didinimas

2013-06-28

Šiandien Vyriausybės rūmuose surengtoje apskritojo stalo diskusijoje „Užimtumas regionuose“ savivaldybių vadovai, valstybinių institucijų, verslo ir žiniasklaidos atstovai diskutavo apie nedarbo regionuose mažinimo galimybes ir aptarė gerąją patirtį įgyvendinant užimtumo didinimo iniciatyvas atskiruose regionuose.

Kreipdamasis į diskusijos dalyvius Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad ypatingai svarbūs partneriai sprendžiant nedarbo problemą yra savivaldybės, o prasidedantys daugiabučių namų renovacijos darbai yra puiki galimybė naujų darbo vietų regionuose kūrimui.

„Savivaldybėse prasideda didžiulės apimties daugiabučių renovavimo darbai, kuriems reikės ir didelės statybininkų jėgos. Šie metai – tik starto metai, todėl nedelsdami turime sutelkti profesionalus, sukviesti uždarbiauti išvažiavusius, parengti trūkstamų profesijų specialistų“, – sakė premjeras. 

Pasak Vyriausybės vadovo, ministrų kabinetas jau yra pateikęs Seimui paketą įstatymų, kurie turėtų paskatinti investicijas bei verslo iniciatyvas. Premjero teigimu, būtent verslumas ir yra veiksmingiausia užimtumo didinimo priemonė. Kaip pavyzdys paminėtas Teritorijų planavimo įstatymas, pašalinantis perteklines biurokratinės procedūras ir beveik perpus sutrumpinantis projektų derinimo terminus. Diskusijoje dalyvavusios „Investuok Lietuvoje“ generalinės direktorės Mildos Dargužaitės teigimu, būtent pastarasis įstatymas leis Lietuvai tapti gerokai konkurencingesne pritraukiant užsienio investicijas.

Diskusijos metu pagrindines kryptis regionuose gyvenančių žmonių nedarbo mažinimui pristatė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ministrė pabrėžė, jog regionuose turi būti įgyvendinamos labai tikslingos priemonės, parinktos įvertinus kiekvieno regiono ypatumus ir situaciją. Ministrės nuomonei pritarė ir diskusijoje dalyvavęs Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Anot jo, regionų atsigavimas yra savivaldos lyderių rankose, o siekiant šio tikslo pirmiausia būtina išanalizuoti regiono demografinę situaciją, infrastruktūrines galimybes bei verslo įmonių pajėgumus ir specializaciją.

Nedarbo problemoms spręsti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kartu su kitų valstybės institucijų, verslo, nevyriausybinių organizacijų, mokslo bei verslo atstovais rengia Užimtumo didinimo programą 2014-2020 m. Šiuo metu jau yra nubrėžtos kryptys, kuria linkme bus einama mažinant nedarbą: skatinamas verslo bei naujų darbo vietų kūrimas; užtikrinama, kad darbo jėgos kvalifikacija atitiktų darbo rinkos poreikius; maksimaliai išnaudojamas esamas darbuotojų potencialas; kuriama vieninga užimtumo politika. Konkrečios priemonės pagal šias kryptis bus pateiktos liepos mėnesį.

Spaudos tarnyba
Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.