Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

AB „Hanner“ pradeda naują gyvenamųjų namų kompleksą Rumunijoje

2013-05-27

Kompanija AB „Hanner“ Rumunijos sostinėje Bukarešte pradeda gyvenamųjų namų komplekso statybas – tai pirmas tokio pobūdžio kompanijos projektas šiame regione po ekonominio sunkmečio. Šiais metais bus įgyvendinamas pirmasis statybų etapas, kurio metu bus investuota daugiau kaip 10 mln. litų. Per artimiausius kelerius metus „Hanner“ Bukarešte planuoja pastatyti daugiau kaip 400 butų ir iš viso investuoti daugiau kaip 100 mln. litų.

Pirmojo etapo metu pastatyti 65 būstai išsiskirs ne tik vaizdinga vieta, tačiau ir tuo, kad pirmą kartą daugiabučiuose Rumunijoje bus galima naudotis išmaniaisiais sprendimais. Gyventojai būstuose šildymą galės reguliuoti internetu arba išmaniuoju telefonu, taip sutaupydami apie 30 proc. šildymo sąnaudų.

„Šio regiono gyvenamųjų namų rinka pastaraisiais metais nemažai keitėsi. Vidutinio dydžio butų segmente jaučiama didesnė paklausa, nes šiuo metu Rumunijos valstybė įgyvendina skatinimo priemones pirmąjį būstą perkantiems žmonėms. Valstybė teikia garantiją pirmojo būsto pirkimui, ir tai leidžia žmonėms pasiskolinti banke iki 95 proc. būsto vertės. Taip pat taikomas lengvatinis PVM tarifas perkant pirmąjį bustą, jeigu jo kaina neviršija 310 tūkst. litų“, – pasakoja Mindaugas Valuckas, AB „Hanner“ valdybos narys, atsakingas už veiklą Rumunijoje.

Pasak M. Valucko, iki 2009 m. Rumunijoje statomi butai buvo apie 50 proc. didesni lyginant su šiuo metu statomais ir perkamiausiais. „Rinkoje yra nemažai laisvų, seniau pastatytų gyvenamųjų namų, tačiau jie nėra paklausūs, nes neatitinka poreikių – yra per dideli, neefektyviai išplanuoti. Taip pat pastebima, kad žmonės, rinkdamiesi būstą, vis labiau siekia įvertinti eksploatacijos kaštus, juos numatyti ir palyginti“, – sako jis.

AB „Hanner“ jau yra įgyvendinusi du projektus Rumunijoje, kurie išsiskyrė vieta, koncepcija ir architektūra – pastatyti daugiabučiai yra šalia seniausio centrinio parko Bukarešte. 2007 m. buvo baigtas City Center Residence projektas, o 2009 m. Carol Park Residence projektas – abiejuose daugiabučiuose visi butai buvo parduoti.

Arijus Katauskas
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“
Tel. +370 616 14 814
El. paštas arijus.katauskas@novamedia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.