Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietkoopsąjungos apyvartos augimą lėmė efektyvesnis įmonių valdymas

2013-05-07

Lietuvos kooperatyvų sąjungos (Lietkoopsąjungos) narių ir įmonių prekių apyvarta pernai pasiekė 555 mln. Lt ir, palyginti su 2011 m., padidėjo 5,9 proc. Per 2010-2012 metus augimas sudarė beveik 14 procentų. Tokie duomenys pateikti Lietkoopsąjungos narių susirinkime, kurio metu buvo patvirtinta 2012 m. veiklos ataskaita ir išrinkta nauja valdyba.

Anot antrai kadencijai perrinkto Lietkoopsąjungos valdybos pirmininko Roberto Miliausko, rezultatų augimui įtakos turėjo priimti sprendimai, lėmę efektyvesnį ir optimizuotą įmonių valdymą.

„Iš esmės patobulinome prekybos sistemos administravimą, dėl to sumažėjo apyvartinių lėšų poreikis, išaugo derybinė galia su tiekėjais“, – sakė R. Miliauskas.

Lietkoopsąjunga šiuo metu jungia 40 narių – kooperatyvų ir bendrovių, valdančių daugiau kaip 500 parduotuvių, kurių dauguma yra mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse. 2012 m. didžioji dalis Lietkoopsąjungos narių dirbo pelningai ir jų apyvarta augo.

Lietkoopsąjunga taip pat tiesiogiai valdo 7 uždarąsias bendroves ir vieną viešąją įstaigą – Vilniaus kooperacijos kolegiją.  Valdomų įmonių pajamos 2012 m. išaugo 10,5 proc. iki 73,4 mln. Lt. Per praėjusius metus šios bendrovės uždirbo 7,1 mln. Lt grynojo pelno – 55,4 proc. daugiau nei 2011 m. ir net aštuonis kartus daugiau nei 2009 m.

Pasak R. Miliausko, per trejus su puse Lietkoopsąjungos valdybos darbo metų ne tik ženkliai pagerinti veiklos rodikliai, bet ir aktyviai investuota į žmogiškuosius resursus, organizuotos visuomeninės ir socialinės akcijos, kooperatyvų plėtra buvo pristatyta tarptautiniu mastu.

„Sėkmingai plėtojama kooperacinė veikla turi daug potencialo, tačiau pagal kooperatyvų ir jų narių skaičių ES mastu atrodome kukliai. Vienu iš būdų sparčiau judėti į priekį galėtų tapti planuojama steigti Lietuvos kooperatyvų konfederacija, kurią sudarytų trijų sektorių – žemės ūkio, prekybos ir kredito unijų – kooperatyvų susivienijimai. Ši konfederacija plėtotų kooperacijos veiklą šalyje, gerintų ekonominį bendradarbiavimą tarp kooperatyvų ir jas atstovaujančių organizacijų, teiktų bendrus suderintus pasiūlymus Seimui, Vyriausybei ir kitoms valstybinėms institucijoms“, – planais dalijosi R. Miliauskas.

Lietkoopsąjungos narių susirinkime R. Miliauskas buvo išrinktas į valdybos pirmininko postą antrai ketverių metų kadencijai. Naujosios valdybos nariais tapo Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo valdybos pirmininkė Angelė Andrikonienė, vartotojų kooperatyvo „Kelmės prekyba“ direktorius Rimantas Giržadas, Klaipėdos rajono Gargždų vartotojų kooperatyvo valdybos pirmininkė Janina Jurkuvienė, Anykščių rajono vartotojų kooperatyvo valdybos pirmininkė Rita Kripaitienė, Marijampolės miesto vartotojų kooperatyvo valdybos pirmininkas Alvydas Pridotkas ir Širvintų vartotojų kooperatyvo „Veivera“ valdybos pirmininkas Vytautas Stundžia.

Džeraldas Kauneckas
projektų vadovas
UAB "Idea Prima"
85 2608305
kauneckas@ideaprima.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.