Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Tėvai vis labiau domisi jų vaikų karjeros galimybėmis aviacijos srityje

2013-03-29

Skaičiai, prognozuojantys pilotų deficitą, vis didėja, kadangi oro vežėjai toliau intensyviai plečia lėktuvų parkus bei suspaudžia skrydžių tvarkaraščius tam, kad būtų patenkinta paklausa besivystančiose rinkose.

Aviacijos kompanijų atliktos rinkos analizės rodo, jog per artimiausius 20 metų aviacijos rinkoje prireiks apytiksliai 460 000 pilotų, t.y. apie 23 000 specialistų kiekvienais metais. Didiesiems pasaulio orlaivių gamintojams numatant teigiamas ateinančių dešimtmečių rinkos perspektyvas, piloto profesija žiniasklaidoje įvardijama tarp labiausiai trokštamų bei geriausiai apmokamų profesijų, kaip antai naujienų agentūros "US News & World Report" sudarytame "50 Geriausių Karjeros galimybių" sąraše.

Aviacijos mokymų centras "Baltic Aviation Academy" pastaruoju metu taip pat gauna vis daugiau užklausų iš tėvų, besidominčių jų vaikų perspektyvomis kurti karjerą aviacijos srityje. Anot  Baltic Aviation Academy pradinio pilotų rengimo mokyklos vadovės Indrė Šveistrytės pastaruoju metu užklausų iš tėvų apie karjeros perspektyvas aviacijos srityje gerokai padaugėjo. "Daugelis užklausas teikiančių tėvų yra susipažinę su optimistiškomis aviacijos rinkos vystymosi prognozėmis, todėl atžalų nuo vaikystės puoselėta svajonė tapti pilotu pradeda atrodyti vis realesnė“. Visgi anot specialistės, galima būtų išskirti kelis pagrindinius rūpimus klausimus.

Pirmiausia tėvai iškelia pilotų profesijos galimybes bei atlygio dydį.  Komercinės pilotų licencijos turėtojai gali dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – tiek Europoje,  tiek kituose kontinentuose. Kalbant apie atlyginimą, pasak žinių portalo „Veidas“, lėktuvo pilotai yra viena pelningiausių profesijų, kurie uždirba 12–20 tūkst. Lt per mėnesį atskaičius mokesčius.

Kitas neišvengiamas tėvų klausimas, kalbant apie piloto karjerą - reikalavimai būsimiems pilotams. Kandidatai norintys įgyti piloto licenciją privalo būti ne mažiau kaip 18 metų amžiaus , turėti matematikos, fizikos bei anglų kalbos žinias ir  įgyti galiojantį JAR-FCL 1-os klasės sveikatos pažymėjimą. Visgi, vis daugiau dėmesio yra skiriama asmeninėms piloto savybėms, todėl, vykdant kandidatų įvertinimą, taip pat atsižvelgiama į asmenybę, mąstymo būdą, gebėjimą priimti sprendimus, koordinaciją, aplinkos orientaciją, motyvaciją bei komandinio darbo įgūdžius. "Sakyčiau, jog būtent tai ir yra pagrindinis ne atitikmuo tėvų lūkesčiuose. Fizikos ir matematikos žinias galima patobulinti, įdedant pastangų bei turint motyvacijos, tuo tarpu elgesio ypatybes, valdant orlaivį, skraidinantį kelis šimtus žmonių, yra kur kas sunkiau pakeisti. Visuomenėje vis dar nusistovėjęs gana fragmentiškas požiūris į žmogaus savybes, reikalingas pilotuoti lėktuvą", - įžvalgomis dalinosi I. Šveistrytė.

Kas gali tapti pilotu?

Pradinės pilotų mokyklos specialistai per ilgametę patirtį, atrenkant būsimuosius studentus, išskyrė pagrindinius faktorius, kurie lemia sėkmingą piloto karjeros procesą. Aviacijos studijos reikalauja investicijų, gilių matematikos, fizikos, anglų kalbos žinių, taip pat atitinkamų socialinių kompetencijų. Tačiau pirmasis žingsnis, kuris gali būti atliktas kaip namų darbai, tai kruopšti savianalizė. „Baltic Aviation Academy“ parengė 5 punktus, kuriuos įvertinus galima apsispręsti, ar piloto profesija yra tinkama konkrečiam žmogui.

Kai svajonės tampa realybe

Praėjusių metų lapkritį profesinių ryšių ir darbuotojų socialinis tinkle LinkedIn vykdyta apklausa nustatė, jog vos mažiau nei 30 proc. žmonių dirba savo svajonių darbą ar bent jau atstovauja su tuo susijusią sritį. Kaip teigia šaltinis, vienos iš dažniausiai JAV vyrų įvardijamų svajonių profesijų yra būtent oro linijų arba sraigtasparnio pilotai.

„Baltic Aviation Academy“ mato nemažai pavyzdžių, kuomet žmonės dėl svajonės tapti pilotu išsižada ankstesnio karjeros kelio ir atvyksta mokytis į akademiją.

"7-erius metus treniravau žmones žaisti golfą įvairiuose Nyderlandų golfo aikštynuose. Deja, šis darbas man neteikė malonumo, todėl ir nusprendžiau sugrįžti prie savo 13-ą metų puoselėtos svajonės“, – patirtimi dalinosi Avialinijų Transporto Piloto Licencijos (ATPL) siekiantis Nyderlandų tautybės Stefanas. “Prieš pradėdamas piloto studijas, studijavau fiziką bei dirbau renginių organizatoriumi. Tačiau manau, kad žmogus, kuris jaučia aistrą aviacijai, tikrai pasieks savo tikslo nepaisant jokių kliūčių“,- komentavo komercinės piloto licencijos studentas kenietis Džozefas.

Pradinės pilotų mokyklos instruktorius Peteris Moysidis iš Graikijos yra pasakęs: „Jei kiekvieną kartą pamatę lėktuvą pakeliate galvą aukštyn – jau esate pusiaukelėje tampant sėkmingu pilotu“. Motyvacija yra pagrindinis katalizatorius, darant pirmus žingsnius aviacijoje. Pateikti pavyzdžiai rodo, jog siekti svajonės, ir dėti pirmuosius žingsnius piloto karjeros link, niekada nevėlu. Ypač abiturientams, dar tik svarstantiems apie tolimesnių studijų kryptį.

Daugiau informacijos apie piloto profesiją bei galimas perspektyvas galite rasti akademijos internetinėje svetainėje www.balticaa.com arba kreiptis į info@balticaa.com.

Apie ,,Baltic Aviation Academy“

Aviacijos mokymų centras vykdo 45 mokymų programas, tarp jų – orlaivio tipo kategorijos mokymo kursus „Boeing 737 CL“, „Boeing 737 NG“, „Boeing 747-400“, „Boeing 757“, „Boeing 767“, „Boeing 777“, „Saab 340/2000“, „Airbus A320“, „Airbus A330/A340“, „ATR 42-72“, „Bombardier CRJ 100/200“, „Bombardier CRJ 700/900“, „Embraer ERJ 135/145“, „Embraer ERJ 170/190“ ir „Dash8Q-400“ orlaiviais. Nuo 2009 m. akademijoje veikia pradinio pilotų rengimo mokykla, kurią baigę aviacinės patirties neturėję studentai įgyja kvalifikaciją, tinkamą pradėti antrojo piloto karjerą komercinio transportavimo paslaugas teikiančiuose orlaiviuose.

Apie „Baltic Aviation Academy“ www.balticaa.com

Kontaktinis asmuo Natalja Chrustaliova

Komunikacijos projektų vadovė

Tel. +370 656 12791

El. paštas komentarams n.chrustaliova@balticaa.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.