Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl V. Vasiliausko veiksmų nurodant V. Romanovui pirkti itin brangias teisines paslaugas iš „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“

2013-03-19

Pranešimas VIR

Šiandien Seimo narys Petras Gražulis pakartotinai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl pasirodžiusios informacijos, kad žlugusio Ūkio banko akcininkas Vladimiras Romanovas interviu LNK laidoje „Alfa savaitė“ patvirtino, jog būtent Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas primygtinai pasiūlė šiam komerciniam bankui pirkti itin brangiai apmokamas teisines paslaugas iš jo buvusios darbovietės – Rolando Valiūno vadovaujamos advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“.

Pastebėtina, kad V. Vasiliauskas nuo 2004 iki 2011 m. balandžio 16 d., kai buvo paskirtas Lietuvos banko valdybos pirmininku, buvo advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ advokatu, asocijuotuoju partneriu, vadovavo advokatų kontoros Finansų ir mokesčių praktikos grupei.

„Privaloma ištirti, ar tikrai Vitas Vasiliauskas nurodė V. Romanovui pirkti itin brangias teisines paslaugas iš „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“, kurie jį konsultavo ir banko inspektavimo metu bei vedant derybas su Šiaulių banku“, – pabrėžė parlamentaras Petras Gražulis.

„Man kyla vis daugiau pagrįstų abejonių, ar Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sprendimus priėmė nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atliko savo tarnybines pareigas. Manau, kad artimi santykiai su buvusia darboviete „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ galimai užkirto kelią sąžiningumo, objektyvumo principams ir V. Vasiliauskas neįvykdė pareigos elgtis taip, kad nekiltų abejonių dėl interesų konflikto“, – argumentus dėstė Seimo narys  P. Gražulis. 

Seimo narys
Petras Gražulis
Tel. (8 5) 239 6638

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.