Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

LPĮA: FNTT vadovo abstraktūs kaltinimai daro žalą visam prekybos sektoriui

2013-03-07

Žiniasklaidoje išsakyti Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus abstraktūs kaltinimai esą didieji prekybos centrai slepia mokesčius meta skausmingą šešėlį didžiausiam šalies verslo sektoriui, teigia Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA). Asociacijos atstovų teigimu, tokio pobūdžio pareiškimai, kai neįvardijami konkretūs įtariamieji, tyrimai ir aplinkybės, kalbama užuominomis, dirbtinai kuria prekybininkų ir pirkėjų konfrontaciją bei blogina verslo aplinkos sąlygas.

LPĮA atstovų įsitikinimu, FNTT mestas šešėlis gali turėti įtakos gyventojų lojalumui Lietuvos vidaus rinkai ir padidinti palankumą kaimyninės Lenkijos arba šešėlinei rinkai.

Kaip pažymi LPĮA vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas, asociacija nepateisina nesąžiningų verslininkų ir siekia skaidrios verslo aplinkos Lietuvoje, tačiau valstybinių institucijų atstovų nepagrįstus pareiškimus vertina neigiamai. „Jeigu tarnyba turi informacijos apie vieną ar kitą konkretų asmenį ar įmonę ir jų vykdomą neteisėtą veiklą, reikėtų pradėti būtinus teisinius veiksmus. Labai gaila, kad šiuo atveju apsiribojama nešališkais apibendrinimais be argumentų. Juk teisinėje valstybėje iš pradžių turi įvykti tyrimas ir tik nustačius pažeidimus, galima viešai pasmerkti atsakingus subjektus. Šiuo atveju visas prekybos sektorius pasmerkiamas be kaltės“, - pastebi L. Vilimas.

Anot jo, tokie viešai mesti kaltinimai ne tik prieštarauja tarnautojų tarnybinės etikos kodeksui, bet ir gali turėti neigiamų pasekmių visam verslo sektoriui – taip gilinama dažnai nepagrįsta verslininkų ir gyventojų konfrontacija. „Prekybos sektorius yra vienas didžiausių šalies darbdavių. Tokie pagrindo neturintys valstybės pareigūnų kaltinimai, mano įsitikinimu, yra įžeidimas kiekvienam šiame sektoriuje dirbančiam žmogui“, - apgailestauja L. Vilimas.

LPĮA atkreipia dėmesį, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos tarnautojų tarnybinės etikos kodeksas nurodo, kad tarnautojas, priimdamas sprendimus, turi būti objektyvus ir neturėti asmeninio išankstinio nusistatymo, taip pat turi gilintis į atliekamų darbų esmę, vengti skubotumo ir paviršutiniškumo bei nepažeisti žmogaus teisių ir orumo.

Marius Zelenius
LPĮA viešųjų ryšių atstovas
zelenius@ideaprima.lt
Tel. +370 5 261 2516, +370 679 30017

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.