Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"Visi Lietuvos žulikai vienykities" - Ukmergės šilumos ūkis pereina į žulikų rankas?

2013-01-16

Mano žiniomis, UAB ,,Ukmergės katilinė" gavo statybos leidimą statyti biokuro katilinę Vilniaus gatvėje. Statybos, apie kurias vietinė valdžia  neva ,,nieko nežino", netrukus gali prasidėti. Vietinės valdžios  nenoras  prisipažinti, kad apie statybas žino, tai jos nenoras  prisipažinti   dalyvaujant  korupciniame plane-sugriauti šilumos ūkį ir iš to pasipelnyti.
,,Vagies kepurė dega"-,,stogą" nusipirko rinkimuose
Norint įgyvendinti sugalvotą korupcinį planą, buvo būtina būti valdžioje ir turėti savo atstovą - ,,stogą". Balsų pirkimas, rinkimuose į Ukmergės rajono savivaldybę, nebuvo vien noras ,,pabūti valdžioje" ar pasipuikuoti, o turėjo labai aiškų komercinį tikslą- reikėjo savivaldybės taryboje turėti pakankamą tarybos narių skaičių, savų ir patikimų tarybos narių skaičių,kad kartu su jau  daugelį metų ir daugelį kartų išbandytais partneriais (valstiečiais liaudininkais-meru ir administracijos direktoriumi) galima  būtų  tęsti savo korupcinius darbelius. Planas pavyko-buvo gautas pakankamas balsų skaičius,kad nušalinti nuo valdžios socdemus(šie fantastai ar nesusipratėliai užsinorėjo kertinės korupcinės grandies-administracijos direktoriaus posto, kas galėjo  sugriauti  korupcinių planų įgyvendinimą) ir darbiečius. Buvo suformuota reikalinga dauguma(įvairiais būdais ,,nusiperkant" M.Tamošiūną(per jo kvailumą), V.Paknį(per asmeninius interesus-finansinius interesus), V.Mikelytę(per asmeninę įtaką)) ir paskirtas savas ,,stogas"-vicemeras R. Baravykas. Visi supranta, kad balsai buvo perkami ne tam, kad valdžioje turėti  ,,kokį nors" atstovą, o tik tokį asmenį, kuris galėtų įgyvendinti visus korupcinio plano ir  plano dalyvių tikslus-savą, ištikimą, paklusnų, galimai surištą įsipareigojimais(finansiniais) asmenį. Todėl ,,logiška", kad vicemeras R. Baravykas, apie jokias biokuro katilinės statybas ,,nežinojo" iki tol, kol jam nepaskambino  žurnalistai, nors daugelis  miesto gyventojų  seniai tai žino, nors savivaldybėje seniai buvo pateikti įvairūs dokumentai,prašymai(susiję su biokuro katilinės statyba) ir pan. Prašymus ir dokumentus pateikė asmenys, kurie R.Baravyką-,,stogą"-delegavo į vicemero postą! Kaip sakoma:,,vagies kepurė dega".
Pabaigai klausimėlis: kokius dar ,,stogus" turi asmenys organizavę balsų pirkimą, kad iki šiol policija, prokuratūra, teismai niekaip negali baigti balsų pirkimo tyrimų ir bylos, o asmenys organizavę balsų pirkimą  nėra apklausti policijoje ar prokuratūroje?
,,Visi Lietuvos žulikai vienykities"-kas tie UAB ,,Ukmergės katilinė" steigėjai ir katilinės statytojai(investuotojai)?
Atsakydamas į šį pakankamai svarbų klausimą, galiu pateikti tokią informaciją:
-UAB ,,Izobara" ir jos gen. Direktorius J.Armanavičius , kurie yra idėjiniai projekto (korupcinio plano?) autoriai ir pas kuriuos, visai neseniai, teisėtvarka atliko kratas, kurių atžvilgių pradėti tyrimai dėl galimų nusikalstamų veikų. Manau smulkiau ukmergiškiams aiškinti: kas yra UAB ,,Izobara" ir jos gen. Dirketorius  nereikia-tai Ukmergės gyventojams gali asocijuotis tik su  korupcija ir amžinomis problemomis, žmonių netektimis ir skriaudomis, pasityčiojimais iš žmonių, nužmogėjimu.
-Taip vadinamieji naujieji UAB ,,Izobara" savininkai -Kraujelių šeimos klano nariai. Vienas buvo  įtakingas liberalcentristas, buvęs UAB ,,Bionovus"(užsimančia biokuro pardavimais)  vadovas t.y. įmonės dėl kurios galimos korupcijos ne kartą yra pasisakiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė ir kurioje (kaip UAB ,,Izobara") buvo atliktos kratos, pradėti  tyrimai dėl galimai nusikalstamų veikų. Beje šis asmuo dabar yra  miškų urėdas, kas reikštų, kad taip pat susijęs su biokuro gamyba t.y.suintersuotas asmuo. Kitas Kraujelis jaunesnysis yra UAB ,,Izobara"  ir  UAB ,,Ukmergės katilinė" bendrasavininkas.
-Mano žiniomis, į katilinę ketina investuoti  ar ją statyti AB "Axis Industries"(,,Rubikono berniukai") t.y  įmonės dėl kurios galimos korupcijos ne kartą yra pasisakiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė ir kurioje (kaip UAB ,,Izobara" ir UAB ,,Bionovus" ) buvo atliktos kratos, pradėti  tyrimai dėl galimai nusikalstamų veikų.
Taigi, biokuro katilinės projekto sumanytojams, savininkams ir statytojams tiktų perfrazuotas šūkis- ,,visi Lietuvos žulikai vienykities".
Ir pabaigai klausimėlis: kas ir kodėl  į Ukmergę traukia įvairaus plauko sukčius ir žulikus?
,,Ant vieno turtingo šimtas elgetų"-žulikams pelnai ir nauda, o gyventojams finansinė našta, tarša, nemalonumai ir problemos
Šiandiena niekas neabejoja,kad biokuro katilinės atsiradimas susijęs su greitais statytojų pelnais ir nauda.Jie šią naudą gaus tikrai ,o štai nauda gyventojams yra tik teorinė ir  kelia pagrįstas abejones. Naujos biokuro kuro katilinės atsiradimas mažins UAB ,,Ukmergės šiluma" gamybos apimtis, o tai reiškia, kad didės jos pagaminamos energijos kaina-didės pastoviųjų sąnaudų kaštai. Paradoksalu, bet kuo brangiau gamis šilumą UAB ,,Ukmergės šiluma", tuo brangiau ją galės pardavinėti UAB ,,Ukmergės katilinė" t.y. UAB ,,Ukmergės katilinė" savininkai yra suintersuoti kuo didesne UAB ,,Ukmergės šiluma" gaminamos šilumos energijos kaina. Su UAB ,,Ukmergės katilinė" savininkais ir statytojais susijusi rajono valdžia daro viską, kad UAB ,,Ukmergės šiluma"  šilumos energijos kaina būtų kuo didesnė.
Niekas neabejoja, kad naujoji katilinė bus bandoma pastatyti kuo pigiau (ar dar maža tokių istorijų, susijusių  J.Armanavičiaus bizneliais Ukmergėje?), kad ji kuo greičiau atsipirktų ir neštų kuo didesnį pelną. Todėl katilinės tarša (investicijos į taršos mažinimą yra labai brangios) bus didelė ir dėl to kentės Gėlių mikrorajonas(šalia esantis  mikrorajonas) ir mikrorajonai vyraujančių vėjų  kryptimi -Pivonija ir Krekšliai.
Gėlių mikrorajonas turės  papildomą triukšmą, taršą ir kitas neigiamas pasekmes, nes pradžioje biokuras bus sandeliuojamas UAB ,,Izobara" teritorijoje - pro Gėlių mikrorajoną važiuos dideli  transporto srautai  Linų gatve, o po to šis transportas, vėl gi pro Gėlių mikrorajoną, biokurą transportuos į biokuro katilinę Vilniaus gatvėje. Tarp globos namų ir mokyklos bus tiesiamas kelias. Darželis, mokykla, globos namai, gyventojai -kodėl rajono valdžiai nerūpi jų interesai? Ar ne todėl, kad yra galimybė paspelnyti?
Visa tai mažins nekilnojamo turto kainas Gėlių ir Krekšlių mikrorajonuose, nors pats Gėlių mikrorajonas(kaip ir Krekšlių) centralizuotų šildymu nesinaudoja-kas norės nekilnojamo turto pro kurį  kasdien dunda sunkusis transportas, o netoliese rūksta kelių katilinių kaminai iš kurių nežinia kas rūksta?
Pabaigai reikėtų atsakyti į klausimą: ką galėčiau patarti? Sunku ką nors patarti, kai supranti, kad ,,galvos daro patarimus, o pinigai nutarimus", bet manau, kad  šiuo atveju reikalingas visuotinis pasipriešinimas, nes valdžia jau nesupranta prašymų  ar kokių nors protestų ir pripažinti gali tik jėgą. Ir ne bet kokią jėgą, bet brutualią jėgą, kurios ji bijotų ne tik politine prasme, bet ir fizine prasme. Taip jau susiklostė, kad ,,Ukmergės valdžios dvare šuo už žmogų brangesnis".

Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras
Kęstutis Grinius

 

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.