Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario K. Bartkevičiaus pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Seimo Ekonomikos komitetą siūlydamas apsvarstyti tikslingumą teisės aktuose įtvirtinti suskystintų naftos dujų kainų reguliavimą buitiniams vartotojams

2013-01-14

Pranešimas VIR

Šiandien Seimo Ekonomikos komiteto primininkui išsiųstas Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus raštas, kuriame siūloma apsvarstyti galimybę suorganizuoti Ekonomikos komitetų narių, Energetikos ministerijos ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovų diskusiją dėl teisės aktų pakeitimų bei papildymų, kuriuose būtų įteisinamas suskystintų naftos dujų kainų reguliavimas buitiniams vartotojams.

Parlamentaras gavo nemažai skundų iš Mažeikių miesto gyventojų, kurie prašo užtikrinti jų teisėtus interesus ir teisinėmis priemonėmis užkirsti kelią suskystintų naftos dujų kainos pastoviosios dalies didinimui buitiniams vartotojams. Seimo narys atkreipia dėmesį, kad UAB "Saurida", kuri būdama vienintelė suskystintų naftos dujų, kurios naudojamos valgio gaminimui, tiekėja Mažeikių miesto daugiabučių namų gyventojams iš grupinių rezervuarinių įrenginių, galimai piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi taikydama galimai nepagrįstas kainas. UAB "Saurida" nuo 2012 m. gruodžio 1 d. pakeitė pastoviosios kainos dalies mokesčio įkainius Mažeikių miesto dujų vartotojams. Iki šiol gyventojai kas mėnesį už dujų aptarnavimo mokestį mokėdavo 6,05 lito, dabar mokės lygiai triskart daugiau – 18,15 lito. Prieš pusantrų metų mažeikiškiams jau teko susitaikyti su nauja suskystintų dujų kaina, kuri nuo 7,49 lito už kubinį metrą pakilo iki 10,65 lito, t. y. padidėjo 42 procentais.

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius pažymi, kad šiuo metu suskystintų naftos dujų kainos yra nereguliuojamos. Verstis suskystintų naftos dujų didmenine ir mažmenine prekyba leidžiama tik šios veiklos leidimą turintiems asmenims (ūkio subjektams). Leidimą verstis didmenine ir mažmenine suskystintų naftos dujų prekyba išduoda savivaldybės.

"Kreipiausi į UAB "Saurida" direktorių Saulių Rancą, prašydamas pateikti informaciją ar padidinta pastovioji kainos dalis nuo 6,05 iki 18,15 Lt yra adekvati bendrovės dujų sistemos eksploatacijos sąnaudų dengimui. Prašiau įvardinti, kokioms konkrečioms išlaidoms padengti yra nustatyta kainos pastovioji dalis ir pagrįsti šio mokesčio dydį. Tačiau jokio atsakymo iš UAB " Saurida" direktoriaus negavau", – teigia K. Bartkevičius

Siekdamas užtikrinti gyventojų teises ir teisėtus interesus bei įvertinęs, jog iškeltas klausimas yra aktualus ir kitose savivaldybėse, parlamentaras ragina skubiai surengti posėdį, kuriame būtų galima įvertinti pasiūlymą suvienodinti gamtinių dujų ir suskystintų dujų kainodarą, pakeičiant atitinkamus įstatymus ir kitus teisės aktus.

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius 8 698 42108

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.