Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: "Pažangų projektą su IBM bandoma politizuoti, dramatizuoti ir netgi – kriminalizuoti"

2013-01-14

Pranešimas VIR

Atkreipdamas dėmesį į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl neva neteisėtos Lietuvos tyrimų centro (LTC), kuriam Vyriausybė 2010 m. perdavė teises toliau vystyti sutartį su informacinių technologijų milžine IBM, veiklos, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys akcentavo, kad bendradarbiavimas su pasaulinio garso aukštųjų technologijų įmone buvo sėkmingas.

Šio projekto tęstinė ir ilgalaikė nauda Lietuvai buvo didžiulė. Buvo pasirašyti susitarimai tarp Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro bei Fizinių ir technologijos mokslų centro ir "IBM Research" laboratorijų Ciuriche bei Haifoje. Buvo sutarta bendradarbiauti vykdant projektus nanotechnologijų, sveikatos ir gyvybės mokslų, intelektinės nuosavybės valdymo srityse. Įgyvendindami šiuos bendrus projektus Lietuvos mokslininkai keitėsi informacija, naudojosi ten atliktų tyrimų rezultatais, IBM laboratorijų infrastruktūra, sukurta programine įranga.

Viename iš vykdomų mokslinių tyrimų projektų – Patologinių balsų nustatymas – buvo įregistruotas tarptautinio lygio patentas. Tai didelis laimėjimas mokslinių tyrimų srityje.

Lietuvos mokslininkai dalyvavo Lietuvos tyrimų centro ir IBM organizuotuose mokymuose dėl intelektinės nuosavybės apsaugos. 2011 m. vasarą penki Lietuvos mokslininkai stažavosi IBM laboratorijose Ciuriche ir Haifoje.

"Nematyti tokių pasiekimų mokslo srityje negalima. Kiekvienais metais išleisdama lėšas moksliniams tyrimams ir mokslinių tyrimų infrastruktūrai statyti bei išlaikyti Lietuva tebėra tarp atsiliekančių Europos Sąjungos valstybių pagal įregistruotus patentus ar komercializuotus projektus. Projektas su IBM padarė pradžią proveržiui šioje srityje. Be to, su minimomis Valstybės kontrolės išvadomis nesame susipažinę, kadangi jos nėra paskelbtos viešai. Tačiau esame įsitikinę, kad priimti sprendimai buvo teisėti ir sukūrė didelę pridėtinę vertę valstybei", – sako Seimo narys D. Kreivys.

Anot parlamentaro, blogiausia, kad šį pažangų projektą bandoma politizuoti, dramatizuoti ir netgi – kriminalizuoti.

Seimo narys Dainius Kreivys
Tel. (8 5) 239 6605
Dainius.Kreivys@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.