Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Elektrifikuos ruožą nuo Naujosios Vilnios iki Kenos

2012-11-07

Šiandien AB "Lietuvos geležinkeliai" su viešojo konkurso laimėtojomis, jungtinės veiklos pagrindu susivienijusiomis AB "Eurovia Lietuva", Eurovia CS, a.s. bei UAB "Fima", pasirašė rangos darbų sutartį dėl geležinkelio ruožo Naujoji Vilnia-Kena elektrifikavimo. Sutarties vertė be PVM - 99.782.367,00 Lt.

AB "Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus pavaduotojo Alberto Šimėno teigimu, 2014-ųjų pabaigoje, įgyvendinus ruožo Molodečno (Baltarusija)-Kena-Naujoji Vilnia elektrifikavimo projektą, bus elektrifikuota visa geležinkelio atkarpa nuo Kauno iki Minsko. Šis projektas yra pirmas ruožo Kena-Klaipėda elektrifikacijos etapas.

"Tai strateginės reikšmės projektas. Elektrifikuota geležinkelio jungtis su Baltarusija užtikrins Lietuvos geležinkeliams, o kartu ir Klaipėdos jūrų uostui bei steigiamiems Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešiesiems logistikos centrams esminių privalumų konkuruojant dėl tranzitinių krovinių srautų", - teigė A. Šimėnas.

Ruožo nuo Vilnius iki Minsko elektrifikacija yra sudėtinė bendro Lietuvos ir Baltarusijos projekto, skirto gerinti keleivių susisiekimą tarp Vilniaus ir Minsko, dalis. Jį įgyvendinus bei tarp Vilniaus ir Minsko pradėjus kursuoti elektriniams traukiniams, kelionė tarp šių dviejų sostinių tetruks 2 valandas.

 

"Geležinkelio ruožo nuo Naujosios Vilnios iki Baltarusijos sienos elektrifikavimas - pirmas tokio pobūdžio projektas po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Šis projektas yra reikšmingas dar ir tuo, kad jį įgyvendinus, bus užpildyta paskutinė trūkstama grandis Lietuvoje, įgyvendinant tarptautinio geležinkelio ruožo Vilnius - Minskas elektrifikavimo darbus. Jaučiame didelę atsakomybę ir suprantame iššūkius, įgyvendinant tokį svarbų projektą. Mums garbė, kad savo kompetencija ir žiniomis galime prisidėti prie susisiekimo infrastuktūros šalyje modernizavimo, spartesnės ūkio plėtros ir geresnės gyvenimo kokybės", - po sutarties pasirašymo sakė UAB "Fima" generalinis direktorius Gintaras Juknevičius.

 

 

Ruožu Vilnius-Minskas per pirmąjį šių metų pusmetį pervežta apie 120 tūkst. keleivių, arba beveik dvigubai daugiau nei per tą patį 2011-ųjų laikotarpį, kai vežta apie 65 tūkst.

Vidmantas Gudas

AB "Lietuvos geležinkeliai"

Vidaus administravimo ir saugos departamento

Bendrojo skyriaus

vyresnysis specialistas

Tel.: 8 5 269 30 29

El. paštas: v.gudas@litrail

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.