Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"GECO" biokuro katilinė gamins šilumą kauniečiams – pasirašyta sutartis su "Kauno energija"

2012-10-12

Biokuro katilinę Kaune statanti energetikos bendrovė "GECO Investicijos" šiandien pasirašė šilumos gamybos sutartį su AB "Kauno energija", kuri katilinėje pagamintą šilumą tieks miesto gyventojams. Pradėjusi veikti katilinė bus pirmoji nepriklausoma katilinė mieste, kuri šilumą gyventojams gamins iš atsinaujinančių energijos išteklių.

20 MW biokuro katilinę pilnam darbui planuojama paleisti jau spalio pabaigoje – pavasarį pradėtoje statyti katilinėje jau baigiami visi statybų ir įrengimo drabai, liko tik atlikti techninius bandymus ir paleisti katilus nepertraukiamai šilumos gamybai visą žiemą.

"Kryptingai siekiame kurti konkurenciją miesto šilumos sektoriuje. Tai yra labai svarbu kiekvienam Kauno gyventojui, savo būstą šildančiam iš miesto šilumos tinklų gaunama energija. "GECO Investicijos" yra pirmasis nepriklausomas šilumos gamintojas Kaune, naudosiantis atsinaujinančius energijos išteklius. Tai yra pirmasis žingsnis skatinant konkurenciją, kuri leis užtikrinti pigesnę šilumą ir mažesnes sąskaitas už šildymą", – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

"Pasirašėme sutartį su nepriklausomu šilumos gamintoju, kuris pirmasis žengė žingsnį į vis atviresne tampančią Kauno šilumos gamybos rinką. Jau kitą vasarą tikimės, jog didžioji dalis šilumos poreikio bus tenkinama iš atsinaujinančių išteklių gaunama energija. AB "Kauno energija" stengsis, kad konkurencija šilumos gamybos sektoriuje bei biokuro panaudojimas maksimaliai sumažintų vartotojams parduodamos šilumos kainą", – sakė Rimantas Bakas, "Kauno energijos" generalinis direktorius.

"Atsirandanti konkurencija šilumos ūkyje skatina naujų investicijų atėjimą, technologijų, gamybos efektyvinimą ir pigesnio biokuro ar kitų kuro rūšių naudojimą. Prasidėję pokyčiai Lietuvos šilumos sektoriuje neturi sustoti, kad jų naudą labai aiškiai pajustų kiekvienas, kurio radiatoriai namie šyla nuo centrinių miesto šilumos tinklų", – pastebėjo Raimondas Štreimikis, "GECO Investicijos" direktorius.

Investicijos į "GECO" biokuro katilinę Kaune siekia 20 mln. litų. Biokuro katilinės statybai nebuvo prašyta ir skirta Europos Sąjungos fondų paramos. Katilinę statė, jai reikalingą įrangą gamino, montavo ir katilinę aptarnaus Lietuvos įmonės.

Naujojoje biokuro katilinėje Kaune sumontuoti du 8 MW nominalios galios biokuru kūrenami vandens šildymo katilai ir 4 MW galios šilumokaitis (kondensacinis ekonomaizeris). Katilinėje naudojama inovatyvi taršą aplinkai mažinanti įranga, kuri leis itin efektyviai panaudoti šilumą ir užtikrins gamybos procesų ekologiškumą.

"GECO Investicijos" kartu su partneriais koncerno "Achemos grupė" įmone "Agrivest" taip pat ketina statyti biokuro katilinę Jonavoje, svarstomos plėtros galimybės ir kituose miestuose. Pasak R.Štreimikio, siekiama aktyvaus bendradarbiavimo su įvairių šalies miestų savivaldybėmis, suinteresuotomis savo regionuose skatinti šilumos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Įmonė "GECO Investicijos" buvo įkurta 2011 metais, ją kontroliuoja verslininkų Rakauskų šeima bei privataus kapitalo investicijų grupė "Žabolis ir partneriai".

Daugiau informacijos:
Raimondas Štreimikis, "GECO Investicijos" direktorius, r.streimikis@geco.lt
Rita Saunorytė Norutienė, "Publicum FComm" projektų vadovė, T +370 5 249 9087, M +370 682 95377, r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.