Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Energetinio saugumo centras tapo NATO kompetencijos centru

2012-10-12

NATO Šiaurės Atlanto Taryba pritarė, kad Lietuvos energetinio saugumo centras taptų akredituotu NATO kompetencijos centru.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog tai Lietuvai labai svarbus laimėjimas, kuris rodo, kad mūsų šalies indėlis Šiaurės Atlanto aljanse yra aukštai vertinamas.

"Energetinis savarankiškumas yra svarbiausias Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Šiandien visų 28 NATO šalių sprendimu Lietuvoje veikiantis Energetinio saugumo centras tapo NATO kompetencijos centru. Šis sprendimas patvirtina, kad Lietuva sėkmingai ir efektyviai veikia užtikrindama savo interesus. Tai dar labiau sustiprina Lietuvos kaip lyderės energetinio saugumo klausimais pozicijas NATO ir tarptautinėje plotmėje", - sakė Prezidentė.

Politinis NATO narių pritarimas, kad 2011 m. Vilniuje įsteigtas centras taptų NATO kompetencijos centru, pasiektas Lietuvos vadovei dalyvaujant NATO Čikagos viršūnių susitikime, kuris įvyko šių metų gegužę.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pastangomis taip pat patvirtinti NATO gynybos planai Baltijos valstybėms, neterminuotam laikui pratęsta oro policijos misija ir užtikrintos kolektyvinės gynybos garantijos, kaip numato Vašingtono sutarties 5 straipsnis.

Aušrinė Vyšniūnaitė
Respublikos Prezidento spaudos tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
Tel.: 2664018
spauda@president.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.