Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario K. Masiulio pranešimas: komentaras dėl V. Žiemelio interesų Rusijoje

2012-10-03

Pranešimas VIR

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad Rusija neliko skolinga aktyvaus Visagino atominės elektrinės oponento Vidmanto Žiemelio šeimai. Kaip skelbiama V. Žiemelio sūnus Gediminas Žiemelis 2010 m. įtakingo Rusijos aviacijos portalo Aviaport.ru ir žurnalo "Vzlet" buvo apdovanotas kaip "Metų asmenybė". O 2011 metais Rusijoje to paties G. Žiemelio valdoma verslo aviacijos įmonių grupė "Avia Solutions Group" buvo pripažinta oro transporto lydere Rusijoje ir pelnė "Auksinės karietos" apdovanojimą, kurį Gediminas Žiemelis atsiėmė tiesiai Kremliuje 2012 m. rugsėjo 12 d. "Auksinės karietos" apdovanojimą yra įsteigusi Rusijos Dūma kartu su Rusijos Federacijos Susisiekimo ministerija.

"Rusijoje verslo laisvė yra labai priklausoma nuo Kremliaus valios ir politinių protekcijų. Kaip su neįtikusiais verslininkais susidoroja Kremlius matėme Michailo Chodorkovskio atveju.

V. Žiemelis aktyviai priešinasi energetinės nepriklausomybės garantui Visagino atominei elektrinei Lietuvoje, o jo sūnui Rusijoje verslas sekasi, teikiami apdovanojimai ir ordinai. O kas nutiktų sūnaus verslui, jeigu V. Žiemelis nebūtų toks uolus, ar neatsitiktų kaip šimtams kitų užsienio verslininkų, kuriuos užgriuvo kaltinimai nemokėjus mokesčių, nesilaikius sutarčių ir įsipareigojimų.

Rusijos interesas dėl Visagino AE Lietuvoje aiškus. Nėra abejonių, kad Lietuvoje ieškomi asmenys, kurie oponuotų elektrinei ir juos būtų galima įtakoti bei paveikti. V. Žiemelis atrodo labai lengvas taikinys, taigi šiandien kyla abejonių, ar V. Žiemelis yra laisvas atlikdamas savo, kaip tautos atstovo, pareigas", – sakė Seimo narys Kęstutis Masiulis.

Kontaktinis asmuo:
Prof. Kęstutis Masiulis
Tel. (8 5) 239 6636
Mob. tel. (8 698) 42190
El. paštas: Kestutis.masiulis@lrs.lt
Skype: kestutis.masiulis

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.