Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ūkio ministras skaitys paskaitas prestižiniuose JAV universitetuose

2012-09-18

Ūkio ministras Rimantas Žylius vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose metu (rugsėjo 17-25 d.) skaitys paskaitas prestižinėse mokslo įstaigose: Bostono Harvardo Kennedy aukštojoje mokykloje, Harvardo verslo mokykloje ir Čikagos DePaul universitete.

JAV politikos ir verslo elito kalvėmis vadinamose aukštosiose mokyklose R. Žylius su studentais diskutuos apie ekonominę krizę įveikusios Lietuvos pamokas, ypatingą dėmesį skirs valstybės valdomų įmonių reformai. "Lietuvoje pastaraisiais metais sugeneruota unikali patirtis, kuri potencialiems investuotojams ir Lietuvos verslo partneriams kelia pasitikėjimą. Kvietimas pasidalinti mūsų šalies patirtimi, kaip neparduodant strateginių šalies įmonių dešimteriopai padidinti valstybei mokamų dividendų skaičių iš valstybės įmonių, su žmonėmis, kurie po studijų šiuose universiteto priiminės sprendimus įtakingiausiose JAV verslo ir politikos institucijose, yra didžiulis įvertinimas", – sakė R. Žylius.

R. Žyliaus paskaitos Bostono Harvardo Kennedy ir Čikagos DePaul studentams bus transliuojamos ir internetu.

Harvardo universitetas, įkurtas 1636 m., yra vienas prestižiškiausių pasaulio universitetų, garsus savo moksliniais pasiekimais. Universitetas didžiuojasi net 44 Nobelio premijos laureatais savo mokomojo personalo ir alumni gretose ir yra pelnęs pasaulio nuomonių lyderių formuotojo vardą. Šiuo metu Harvardo universitete studijuoja per 21 tūkst. studentų.

Per vizitą JAV ūkio ministras taip pat dalyvaus Pasaulio lietuvių ekonomikos forume (PLEF), kur sakys sveikinimo kalbą, susitiks su verslo ir prekybos asociacijų vadovais, mokslo ir technologijų bendrovėmis ir asociacijomis bei privačių kompanijų atstovais, siekiant pritraukti investicijas į Lietuvą.

Edita Gaigalienė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vyr. specialistė
LR Ūkio ministerija
Tel.: 870664846
edita.gaigaliene@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.