Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Viktoras Uspaskichas sako netiesą

2012-09-11

Žiniasklaidai paviešinus, kokios katastrofiškos būklės šiandien yra politiko Viktoro Uspaskicho verslo įmonėms priklausantys Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarai, jis viešai pareiškė, esą valstybė jam tuos dvarus primetė, o paskui trukdė restauruoti.

Štai viena iš V.Uspaskicho citatų, pasirodžiusių informaciniame portale Delfi: "Man tai nesvarbu tie dvarai, jie buvo mums įkišti. Žinau, kad įmonės į juos investavo, paskui valstybė sutrukdė juos restauruoti ir tuo viskas baigėsi". Žurnalisto paklaustas, kas tuos dvarus "įkišo", politikas aiškino, esą "valstybinių įmonių atstovai pusę metų vaikščiojo ir siūlė po 10-20 tūkst. litų tuos dvarus nupirkti".

Kultūros paveldo departamentas atsakingai pareiškia, kad Viktoras Uspaskichas sako visuomenei netiesą. Kalnaberžės dvaro statinius, kitados priklausiusius garsiam Rusijos reformatoriui Piotrui Stolypinui, viena iš V.Uspaskicho verslo įmonių UAB "Lukta" įsigijo ne iš valstybės, bet iš privataus asmens už 12 tūkstančių litų. Sutartyje nurodyta ir vidutinė rinkos vertės kaina – 238 tūkst. litų.

Nuo 2001 metų kovo 6 d., kai UAB "Lukta" nusipirko buvusį Piotro Stolypino dvarą, Kultūros paveldo departamentas nėra sulaukęs iš savininko nė vieno kreipimosi dėl dvaro restauracijos, jokių pasiūlymų ir projektų. "Nors esu ne vienerius metus atsakinga už šiuos valstybinės reikšmės kultūros paveldo objektus – Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarus – negirdėjau apie jokias tvarkybos iniciatyvas ir apie jokius paveldosaugininkų draudimus", – sako Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausioji valstybinė inspektorė Asta Naureckaitė.

Jolanta Miškinytė
vyr.specialistė viešiesiems ryšiams
Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Tel.: 370 612 11876
jolanta.m@heritage.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.