Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuva Kinijai siūlo vartus į Vakarų Europos rinkas

2012-09-06

Su darbo vizitu Kinijoje viešintis ūkio ministras Rimantas Žylius rugsėjo 5 d. susitiko su Šandongo provincijos vicegubernatoriumi Xie Geng. Susitikime aptartos Šandongo provincijos, kurioje gyvena 96 mln. gyventojų, ir Lietuvos prekybinio-ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

Vicegubernatoriui ir susitikime dalyvavusiems provincijos stambaus verslo atstovams R. Žylius pristatė investavimo galimybes Lietuvoje. Šandongo provincijos specialiųjų ekonominių zonų valdytojus ūkio ministras pakvietė dalyvauti Lietuvoje paskelbtame naujųjų laisvųjų ekonominių zonų valdymo konkurse.

"Kinijos ekonomikos veidas labai intensyviai keičiasi. Nors Kinijos vidaus rinkos vartojimas didėja, tačiau vis dar svarbiausia Kinijos ekonomikos varomoji ašis yra eksportas ir užsienio investicijos. Todėl Kinija ieško naujų eksporto krypčių. Kadangi Lietuva yra labai patogioje geografinėje vietoje su labai gerai išplėtota infrastruktūra bei labai konkurencingais kaštais, lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuva gali pasiūlyti Kinijos verslininkams vartus į Vakarų Europos rinkas", – sako ūkio ministras R. Žylius.

Vicegubernatorius pažadėjo supažindinti suinteresuotas provincijos įmones ir verslininkus su ministro pateikta informacija. Тaip pat planuojama organizuoti Šandongo verslo misiją į Lietuvą, kurios metu įmonės dalyvautų verslo parodose, susipažintų su investavimo Lietuvoje galimybėmis.

Prieš susitikimą su Šandongo provincijos vyriausybės vadovais R. Žylius dalyvavo investavimo Lietuvoje galimybių pristatymo seminare, kuriame apsilankė atstovai iš mechatronikos, lengvosios, baldų, žemės ūkio produktų gamintojų pramonės sričių.

"Investuok Lietuvoje" generalinė direktorė Milda Dargužaitė verslo auditoriją supažindino su investiciniu klimatu bei pristatė investavimo Lietuvoje privalumus. Ūkio ministras pakvietė domėtis Lietuvoje vykstančiomis verslo parodomis ir pasiūlė verslininkams apsilankyti Lietuvoje ir patiems įsitikinti geromis investavimo ir verslo sąlygomis.

Ūkio ministrui su darbo vizitu viešint Kinijoje jau įvyko susitikimai su CCPIT (China Council for Promotion of International Trade) prezidentu Wan Jifei, Kinijos privačių įmonių pramonės ir prekybos rūmų, Specialiųjų ekonominių zonų asociacijos vadovais. Taip pat susitinkama su konkrečiomis Kinijos įmonėmis, kurios ketina plėtrą Europoje ir gali tapti potencialiomis investuotojomis Lietuvoje.

Edita Gaigalienė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vyr. specialistė
LR Ūkio ministerija
Tel.: 870664846
edita.gaigaliene@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.