Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"Kauno grūdai": Vievio paukštyno vadovybė šmeižia ir klaidina, slėpdama apgailėtiną padėtį paukštyne

2012-08-28

Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimo "Kauno grūdai" svarsto galimybę kreiptis į teismą

Didžiausias Vievio paukštyno akcininkas ir kreditorius AB "Kauno grūdai" svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl šmeižto ir prašys įpareigoti paneigti skleidžiamą tikrovės neatitinkančią informaciją. Bankrutuojančio Vievio paukštyno administratoriaus ir naujosios vadovybės platinama informacija apie "Kauno grūdų" neva padarytą žalą paukštynui, siekį užvaldyti derlių ar tiesiogines išmokas yra klaidinanti. Gali būti, kad taip siekiama nuslėpti apgailėtiną padėtį, kurioje yra atsidūręs paukštynas po skubotų ir nenaudingų įmonei administratoriaus bei naujosios paukštyno vadovybės veiksmų.

Šią vasarą Vievio paukštyno bankroto administratorius vienašališkai nutraukė visas įmonei pajamas teikusias sutartis, įsiskolinusį paukštyną paliko kvalifikuoti specialistai, kiti darbuotojai atleidžiami, nes jiems nebėra ką veikti tuščiose vištidėse po to, kai administratorius per teismą įpareigojo "Kauno grūdus" per dvi savaites išvežti 750 tūkst. jiems priklausančių vištų.

"Priėmus sprendimus reikia išdrįsti prisiimti ir atsakomybę, o ne ieškoti kaltų aplink save. Netoleruosime tokio Vievio paukštyno bankroto administratoriaus ir naujosios vadovybės elgesio, kuris peržengia visas ribas – tariamės su teisininkais ir sieksime, kad klaidinančią informaciją platinantys asmenys atsakytų už savo veiksmus", – sako Tautvydas Barštys, "Kauno grūdų" valdybos pirmininkas.

Pasak Aivaro Raišučio, Vilniaus advokatų kontoros SPES advokato, viešai skelbiami kaltinimai "Kauno grūdams" yra nepagrįsti, pateikiama netiksli ar klaidinanti informacija, kuri galėtų būti traktuojama kaip šmeižtas, dalykinės reputacijos pažeidimas.

Vienas iš tokių atvejų – paskelbta tikrovės neatitinkanti informacija apie neva siekiamą užvaldyti paukštynui priklausantį derlių ir išmokas. Tačiau Vievio paukštynas "Kauno grūdams" yra perdavęs naudotis paukštynui priklausantį 92,85 ha sklypą Elektrėnų savivaldybėje, Vievio seniūnijoje. Tai patvirtinta abiejų šalių parašais pranešime dėl valdos perdavimo, pateiktame Nacionalinei mokėjimo agentūrai šių metų sausį. Remiantis šiuo dokumentu pavasarį ir buvo deklaruoti "Kauno grūdų" pasėliai Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, o netrukus bus nuimamas derlius.

"Kadangi žemės naudojimo teises Vievio paukštynas perdavė "Kauno grūdams", būtent jiems šiemet teisėtai ir priklauso pasėliai, derlius ir tiesioginės išmokos", – pabrėžia teisininkas.

Vievio paukštynas už šiuose laukuose atliktus žemės apdirbimo ir sėjos darbus gavo užmokestį iš "Kauno grūdų", laukuose taip pat buvo pasėta "Kauno grūdams" priklausanti sėkla. Beje, kviečiais ir kvietrugiais buvo užsėta bei deklaruota tik dalis iš 92,85 ha ploto, kita dalis palikta pūdymuoti.

Pasak teisininko, klaidinančią informaciją apie neva "Kauno grūdų" padarytą žalą bankrutuojančiam Vievio paukštynui administratorius ar naujoji paukštyno vadovybė skelbia ne pirmą kartą. Būtent todėl renkami įrodymai ir svarstomos galimybės kreiptis dėl teisinės atsakomybės už dalykinės reputacijos pažeidimą.

Rugpjūčio pradžioje dėl priešiškų paukštyno bankroto administratoriaus veiksmų "Kauno grūdai" taip pat atšaukė pasiūlymą suteikti tikslinę paskolą, kuria paukštynas būtų galėjęs atsiskaityti su visais kreditoriais, atkurti mokumą ir nutraukti bankroto bylą. Paukštyno bankroto byla toliau tęsiasi, kaip ir kada kreditoriams bus grąžinamos susikaupusios beveik 54 mln. litų skolos – nežinia.

Rita Saunorytė Norutienė
Projektų vadovė
"Publicum FComm"
Tel.: 8 5 2690033
Mob.: 8 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.