Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario V. Matuzo pranešimas

2012-08-22

Pranešimas VIR

Nesiliaujanti šmeižto ir puolimo kampanija prieš mane paskatino viešai išsakyti savo poziciją dėl taip vadinamos "Matuzo bylos". Nesiimu vertinti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) darbo metodų, bet, kaip ir daugelis žmonių, esu šokiruotas faktų, kad žiniasklaidai selektyviai pateikiama ikiteisminio tyrimo medžiaga; kad į viešumą patenka liudijimai apie "Matuzo byloje" apklausiamų liudytojų patiriamą spaudimą, kai jie yra verčiami liudyti prieš mane; kad teismo sprendimu nustatyta, jog STT pažeidė įstatymus laikydami areštinėje verslininką Andrių Romanovskį; kad be jokių įrodymų ir teismo esu vadinamas kyšininku, nusikaltėliu ir pan. Dar Seime, svarstant klausimą dėl mano, kaip Seimo nario, teisinės neliečiamybės panaikinimo, sakiau, kad esu nekaltas ir nesutinku su man inkriminuojamais kaltinimais. Todėl atsakingai ir sąžiningai sakau:
1. Nesu įkūręs jokio paramos ir labdaros fondo. Nekontroliavau ir nekontroliuoju paramos ir labdaros fondo "Paramos iniciatyvos" veiklos.
2. Nesu gavęs jokios asmeninės neteisėtos materialinės naudos iš jokio fondo.
3. Nesu paėmęs kyšio nei iš verslininko A. Romanovskio, nei iš kito asmens ar organizacijos.
4. Žinau, kad "Paramos iniciatyvų" fondas pagal galiojančius įstatymus ir nustatytą tvarką teikė paramą įvairioms nevyriausybinėms ir visuomeninėms organizacijoms, pavieniams asmenims. Man nesuvokiama, kodėl gerus fondo darbus norima pateikti visuomenei kaip kažkokią kriminalinę veiklą.
5. Sveiku protu nesuvokiama, kodėl norima demonizuoti mano asmenį ir Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), mėginant įtikinti visuomenę, kad vienas Seimo narys gali priversti visą Seimą priimti kažkokius įstatymus ir dar priversti Prezidentę tuos įstatymus iš karto pasirašyti.
6. Žiniasklaidoje linksniuojami, neva, už pinigus rengti įstatymų projektai yra piktybiškas pramanas, siekiant kompromituoti visas Seimo politines partijas, ypač TS-LKD.
7. Akcizų įstatymo pataisų, kurios įteisino cigarečių kainos nurodymą ne ant banderolių, o ant cigarečių pakelių, pirminis autorius ir siūlytojas buvau ne aš, kaip bandoma teigti, bet asociacija "Investuotojų forumas". Tai nurodyta visuose dokumentuose.
8. Įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo buvo siūloma atsisakyti visiško alkoholio reklamos draudimo, pasirašė dar 13 Seimo narių: socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, Darbo partijos narys Kęstutis Daukšys, "Tvarkos ir teisingumo" partijos narys Valentinas Mazuronis, liberalai Erikas Tamašauskas ir Artūras Melianas, kolegos konservatoriai Jurgis Razma, Kęstutis Masiulis, Agnė Bilotaitė, Kazimieras Kuzminskas, Petras Luomanas (vėliau savo parašą atsiėmė), Vaidotas Bacevičius, Saulius Pečeliūnas ir Saulius Stoma. Už pataisas balsavo 13 socialdemokratų, 10 liberalcentristų, po 9 Liberalų sąjūdžio ir "Tvarkos ir teisingumo" frakcijų narius, 8 konservatoriai bei po 6 "darbiečius" ir "krikščionis". Pataisas pasirašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai kokia mano kaltė ir kodėl vienintelis aš iš viso to sąrašo kaltinamas nebūtais dalykais?
9. Kaip reikalauja įstatymai, esu nurodęs, kad Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimų projekto iniciatoriai yra Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacija, Lietuvos draudikų asociacija ir Nacionalinė draudimo brokerių įmonių asociacija. Visus mano teiktus įstatymų projektus svarstymui teikiau viešai, skaidriai, laikydamasis visų reikalavimų.
10. Esu toks kaip visi - ir pažeidžiamas, ir išgyvenantis dėl savo šeimos, ir norintis teisingesnės, laimingesnės Lietuvos. Vis dar tikiu teisingumu, todėl jokie iš piršto laužti kaltinimai neprivers manęs sustoti pusiaukelėje. Turiu kietą stuburą, svarbios patirties, o jėgų ir stiprybės teikia žinojimas, kad esu teisus.
11. Suprantu, kad artėjant Seimo rinkimams vadinamąja "Matuzo byla" manipuliuos politiniai oponentai, piktavališkai formuojama nepalanki viešoji nuomonė pasės skaudžių abejonių TS-LKD narių ir rėmėjų gretose. Todėl priėmiau sprendimą - sustabdžiau savo narystę partijoje ir mėginu tęsti pradėtus darbus bei atvirai ir garbingai kovoti dėl Seimo nario mandato vienmandatėje Panevėžio Vakarinėje rinkimų apygardoje. Manau, kad buvimas TS-LKD partijos nariu daugiau nei 15 metų, trys kadencijos, kurias su didžiausiu panevėžiečių palaikymu sėkmingai dirbau Panevėžio meru, nuveikti darbai, sukaupta politinė patirtis yra rimta paraiška kandidatuoti mano vaikų ir anūkų gimtajame mieste - Panevėžyje ir dirbti jo žmonių naudai ir gerovei.
12. Dėkoju visiems TS-LKD partijos nariams, kurie reitinguodami kandidatų į Seimą sąrašą pareiškė savo pasitikėjimą. Esu pasiruošęs tęsti pradėtus darbus, dirbti darnioje komandoje ir, manau, kad šiuo metu pats tinkamiausias sprendimas būtų - leisti rinkėjams balsuojant išreikšti savo valią.

Seimo narys
Vitas Matuzas

Cituojant Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus pranešimus, prašom nurodyti šaltinį.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.