Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo narys: Energetiką yra užvaldę grupuotės kurios rūpinasi tik savo interesais

2012-08-01

"Energetiką yra užvaldę grupuotės kurios rūpinasi tik savo interesais. Todėl duodu 80%, kad naujos atominės Lietuvoje nebus. Argumentai? Pavyzdžiui, dabar kai kurie, kas uždirbo iš "biznio" tarp Rusijos ir Lietuvos energijos, padidino savo kapitalą per kelis metus nuo 50 mln. iki 500 mln. litų. Jie dabar investuoja į atsinaujinančią energetiką. Tai kas dabar, jeigu statom atominę, tada niekas nenorės už atsinaujinančią energetiką mokėti, kaip dabar kasmet sumoka iki 700 mln. litų. Kiekvieną bobutė sumoka 7 centus už kilovatvalandę kad tie ponai galėtų "biznį" daryti. Kaip jie leis statyti atominę jei bus pakirstas jų verslas?",- mano LR Seimo narys Julius Veselka.

Julijaus Veselkos teigimų yra dar vienas aspektas jo teiginiui pagrįsti, 2011 metais Kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė, kad Lietuvos energija pardavė importinę elektrą iš Rusijos kaip savos gamybos.

"Dvigubas kainų skirtumas. Rusiškos elektros kilovatvalandė kainuoja 15 cnt. O jie pardavė kaip Lietuvišką už 30 cnt. ir uždirbo 51 mln. Paprasčiausiai valstybinė institucija apgaudinėdama vartotoją uždirbo 51 mln. Ne vienas nenubaustas, nors yra viskas patvirtinta. Energetikoje veikia mafija kuri neleis statyti Lietuvoje atominės. Tuo lobiau yra rimtu pagrindu kad rusai, baltarusiai tikrai statys. Jų kaštai bus trečdaliui ar dvigubai mažesni, jų bus konkurencinga, o mūsų, kadangi mes čia stumiamės, ne. Kokius 5-10 metų bus argumentai kad negalima statyt, neapsimoka. Bet tai būtų objektas kuris dirbtų 60-80 metų",- pridūrė Julius Veselka

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendruomenės nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Daugiau informacijos apie tyrimą:
Emilius Molovskys +79118192036

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.