Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Apskųstas investuotojams nepalankus sprendimas dėl neužregistruotos "Snoro" akcijų emisijos lėšų

2012-07-27

Smulkieji investuotojai apskundė jiems nepalankų teismo sprendimą dėl lėšų, sukauptų apmokėti už taip ir neišleistas bankrutuojančio banko Snoras" akcijas, grąžinimo. Investuotojų asociacijos narių skundas Lietuvos apeliaciniam teismui pateiktas penktadienį.

Birželio pabaigoje Vilniaus apygardos teismas atsisakė pripažinti investuotojų nuosavybę į naujai Snoro" akcijų emisijai apmokėti sukauptas lėšas. Skundžiamoje teismo nutartyje pažymima, kad lėšos tapo Snoro" nuosavybe tuomet, kai investuotojai jas pervedė į Snoro" sąskaitą, todėl po bankroto bylos iškėlimo akcininkais taip ir netapę investuotojai turėtų teikti kreditorinius reikalavimus.

Manome, kad teismas neatsižvelgė į bankų akcijų platinimo specifiką -  už banko akcijų emisiją investuotojų sumokėtos lėšos nepereina banko nuosavybėn iki jo įstatinio kapitalo padidinimo įregistravimo, todėl tokį sprendimą apskundėmeヤ, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė ir AAA Baltic Service Company" advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.
Investuotojų asociacija subūrė ir teisme atstovauja 473 asmenų grupę, kuri prašo grąžinti 9,8 mln. litų, sukauptų apmokėti už  Snoro" akcijas, kurios taip ir nebuvo išleistos.
Snoro" akcininkai sprendimą platinti naują 380 mln. litų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. litų Snoro" akcijų emisijos ketino pirkti buvę Snoro" pagrindiniai akcininkai - Vladimiras Antonovas (200,483 mln. litų) ir Raimondas Baranauskas (74,517 mln. litų) bei Jubilee Financial Products" valdomas fondas (80,021 mln. litų).
Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. litų.
2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo Snoro" akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti Snoro" įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną Snorui" iškelta bankroto byla.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos - www.investuotoju.lt.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.