Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime prisistatė ir didžiausios Lietuvos įmonės

2012-07-27

Istoriniame renginyje – pirmajame Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu surengtame pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – prisistatė ir didžiausios Lietuvos įmonės. Jų stendus PLJS Karjeros mugėje aplankė šimtai jaunuolių.

UAB "Senukų prekybos centras" komunikacijos projektų vadovės, Laimos Petraitytės, teigimu, dalyvavimas pasaulio lietuvių jaunimo susitikime įmonei yra itin svarbus.

"Spaudoje mirgėte mirga naujienų apie jaunimo nedarbą šalyje, emigraciją ir protų nutekėjimą. Mūsų įmonės darbuotojų amžiaus vidurkis – 31 metai ir tai puikiai rodo, jog "Senukai" deda daug pastangų ir investicijų įdarbindami jaunimą", – kalbėjo "Senukų" komunikacijos projektų vadovė. Anot jos, dalis jaunuolių įmonėje lieka dirbti atlikę universitetinę praktiką.

Vilius Lampickas – vienas iš daugelio Karjeros mugės metu "Senukų" stendą aplankiusių jaunuolių. Vytauto Didžiojo universitete ekonomiką studijuojantis Vilius prisipažino pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo metu labiausiai besidomintis paskaitomis verslo tema. Vaikinas tikisi, jog sėkmingų Lietuvos verslininkų paskaitos leis pažvelgti į problemas kitomis akimis ar tiesiog sužinoti kažką nauja.

"Senukų" stendas traukė ryškumu ir dinamika, čia vyko įdomūs žaidimai. Apie šią įmonę girdėjau dar prieš atvažiuojant į Karjeros mugę. Tai gerai žinoma, autoritetinga kompanija. Tikiu, kad joje vietos yra visiems. Būtų naivu manyti, jog čia įsidarbinti gali tik prekių konsultantai", - svarstė vaikinas ir patikino, jog "Senukuose" norėtų dirbti didmeninės prekybos padalinyje.

"Esu paskutinio ekonomikos kurso studentas ir norėčiau dirbti su naujais klientais, jų paieška, nes tai leistų ne tik pritaikyti puikius bendravimo įgūdžius, bet ir finansinės analizės, mikroekonomikos ar makroekonomikos žinias. Ir nors darbo praktikos dar neturiu, tačiau jaučiuosi stiprus žengdamas pirmuosius žingsnius į darbo rinką", – ryžtingai kalbėjo Vilius Lampickas.

"Iš tiesų UAB "Senukų prekybos centras" sulaukia nemažai ką tik studijas baigusių ar vis dar studijuojančių jaunuolių paraiškų. Darbo patirtis yra svarbi, tačiau ne lemiamas kriterijus renkantis darbuotoją. Mums svarbios ir asmeninės kandidato savybės, jo noras mokytis ir tobulėti kartu su įmone", – teigė UAB "Senukų prekybos centras" Darbuotojų paieškos ir atrankos grupės vadovė Violeta Naujokienė.

"Pristatydami įmonę pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pastebėjome kelis esminius skirtumus. Jaunuoliai daug keliauja, aplanko tolimas šalis, todėl plečiasi ne tik jų akiratis, bet ir formuojasi vertybių sistema. Dabar jauni žmonės gyvenime prioritetus dėlioja kitaip. Jiems atlyginimas išlieka svarbus, tačiau ne esminis kriterijus renkantis darbą. Žmonės nori tobulėti, augti kaip specialistai, mokytis. Atsižvelgdami į šiuos poreikius įmonėje suteikiame tokias galimybes ir net skatiname iniciatyvą tai daryti", – pastebi "Senukų" komunikacijos projektų vadovė Laima Petraitytė.

Vilius Lampickas, paklaustas, kokius reikalavimus kelia būsimam darbdaviui, teigė, jog svarbu atrasti mėgstamą darbą.

"Kad darbą atlikčiau gerai, pirmiausia, turi patikti darbo užduočių specifika, bendra atmosfera. Ieškant darbo man svarbiausia galimybė augti kaip asmenybei, specialistui. Svarbios ir socialinės garantijos, pagarba darbuotojui, geras darbo kolektyvas. Atlyginimas turėtų būti konkurencingas, bet, kita vertus, jis nėra lemiamas veiksnys renkantis darbdavį", – teigė Vilius, kuris jau kitais metais įsilies į Lietuvos darbo rinką.

Kitas Karjeros mugėje sutiktas vaikinas nedaugžodžiavo. Priėjęs prie "Senukų" stendo jis sakė ieškantis galimybių dirbti komunikacijos srityje. Vilniuje šiuo metu žurnalistiką studijuojantis Ernestas nuo kitų metų planuoja gyventi Kaune, tad ieškant praktikos galimybių pirmiausia pagalvojo apie "Senukus".

Atvykęs į PLJS Karjeros mugę, Ernestas pirmiausia pasuko "Senukų" stendo link.

"Manau, čia galėčiau atrasti save. Tikiu, jog didelė ir sėkminga kompanija gali užtikrinti stabilų atlyginimą. Manau, turiu visas komunikacijos specialistui būtinas savybes, todėl nekantrauju, kada "Senukai" pakvies darbo pokalbio. Tiesa, imitaciniame pokalbyje jau dalyvavau čia, vietoje. Tikiuosi, tikrasis bus dar išsamesnis ir leis geriau susipažinti su įmone", – entuziastingai kalbėjo būsimasis žurnalistas.

Laima Petraitytė
Komunikacijos projektų vadovė
UAB „Senukų prekybos centras“
Tel.: 865509075
laimpet@senukai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.