Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Pramonininkai abejoja naujai kuriamo valstybinių įmonių valdymo koordinavimo centro sėkme

2012-06-04

Birželio 5 d. 10.30 - 11.30 val. (A.Vienuolio g. 8, IV aukštas, 402 kab.) vyks Lietuvos pramonininkų konfederacijos konsultacinis posėdis tema:
 
Ūkio ministerijos siūloma Valstybinių įmonių valdymo reforma.
Pranešėjas: LR Ūkio viceministras Adomas Audickas
Pasisakymai: LPK generalinis direktorius dr. Gediminas Rainys, LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, valstybinių įmonių atstovai.
Klausimo aktualumas:  Valstybės valdomos įmonės 2010 metais į valstybės biudžetą įnešė 42 mln. Lt, 2011 metais - daugiau kaip 86 mln. Lt, o 2012 m. patvirtintas 540 mln. Lt planas beveik trylika kartų didesnis, nei įmonės atseikėjo 2010 m. Įmonės dosnesnės biudžetui tapo ne savo noru: pirmą kartą po 1990 m. šių įmonių akcininkė valstybė, o jos vardu - Vyriausybė ėmė joms formuluoti finansinius tikslus ir reikalauti juos įgyvendinti. Nuo sausio 1 d. įsigaliojo ir nauja įstatyminė norma: pusė tokių įmonių pelno atiteks jų valdomo turto savininkei - valstybei.( Nauda šiandien - žala rytoj, taip Vyriausybės pastangas iš valstybės valdomų įmonių gauti daugiau lėšų į biudžetą vertina nemažai šių bendrovių vadovų, įspėdami, kad iš jų gręžiami įmonių plėtrai ir investicijoms skirti pinigai.
Šiandien valstybė valdo 157 įmones. Pagrindinės jų dirba strateginiuose valstybės sektoriuose.
Jau baigiama rengti nauja VVĮ valdymo tvarka, pagal kurią numatyta į bendrovių valdybas skirti nepriklausomus kompetentingus narius. Didžiųjų VVĮ strateginius planus nustatys ir tvirtins speciali taryba. Ministerija jau yra nustačiusi, kokią VVĮ veiklos dalį sudarys nekomercinės funkcijos - nepelninga visuomenei svarbi veikla, kuri turės būti remiama iš įmonės pelningų veiklų arba valstybės biudžeto lėšomis. Pagal ruošiamą tvarką, didžiųjų valstybinių bendrovių valdybos narius skirs ne ministras, o komitetas, kurį sudarys trys ministrai.
Posėdyje bus aptarta kuriamo valdymo koordinavimo centro koncepcija bei jo įgyvendinimo perspektyvos.Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.