Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Vokiečiai neatpažino prieš 20 metų regėtos Lietuvos

2012-06-04

Vokiečiai neatpažino prieš 20 metų regėtos Lietuvos

"Lietuvoje lankiausi prieš dvidešimtmetį – 1992 metais. Todėl šiandien mėginau vėl atrasti tuomet matytas vietas, bet... jų neberadau! Lietuva neatpažįstamai pasikeitė ir išgražėjo. Kažkada, Vokietijai atsikuriant po karo, mūsų pokyčiai buvo vadinami "ekonominiu stebuklu". Galiu pasakyti, kad šiandien – jūs esate naujo ekonominio stebuklo autoriai", – tokiais įspūdžiais dalijosi Matthiasas Wilkesas, Vokietijos Bergštrasės apskrities valdytojas. Jo vadovaujama delegacija gegužės 31-birželio 1 dienomis lankėsi Kauno rajone, su kuriuo Bergštrasę sieja jau ketverius metus besitęsianti draugystė.

Apskritis, kurioje įsikūrusi lietuviams brangi gimnazija

Oficialiojoje vizito pradžioje Kauno rajono savivaldybės tarybos salėje svečius priėmė meras Valerijus Makūnas, abu jo pavaduotojai – Petras Mikelionis ir Antanas Makarevičius, administracijos vadovybė ir skyrių vadovai. Vokiečių delegacija, pasak jai vadovavusio Bergštrasės apskrities valdytojo Matthiaso Wilkeso, buvo sudaryta atsižvelgiant į nusistatytus tarpusavio bendravimo tikslus, tad į Kauno rajoną atvyko verslo atstovas Dr. Brianas Fera, ekonominės plėtros regione korporacijos direktorius Dr. Matthiasas Zürkeris, profesinės mokyklos ir organizacijos "Europa-Union Bergstraße" pirmininkas Wolfgangas Freudenbergeris.

Sveikindamas atvykusius svečius, meras V. Makūnas sakė: "Dar 2009-siais, kai kovo 13 dieną pasirašėme bendradarbiavimo ketinimų protokolą, nusibrėžėme pagrindines mūsų regionus vienijančias ir dominančias sritis – ekonomikos vystymo, kultūros, švietimo. Tačiau negaliu neprisiminti, kas davė pirmąjį impulsą šiai draugystei – Vasario 16-tosios gimnazijos Hiutenfelde, kuri įnešė didžiulį indėlį formuojant gerus Lietuvos-Vokietijos tarpusavio santykius".

M. Wilkesas patvirtino puikiai suprantąs, kokį svarbų vaidmenį atlieka lietuviškoji gimnazija dvišaliuose santykiuose ir paminėjo, kad Vokietijos valdžia prieš kurį laiką skyrė 0,5 milijono eurų, skirtų gimnazijai atnaujinti. "Galiu pasakyti, kad ši ugdymo įstaiga jau yra tapusi savotiška nedidele Jūsų šalies užsienio reikalų ministerija," – sakė svečias.

Jis paminėjo ir daugiau partnerystės saitais sujungtų mūsų kraštų paralelių: žavūs gamtovaizdžiai (Bergštrasė, arba "kalnų gatvė", yra turistų gausiai lankomas ir turizmą plėtojantis kraštas), kultūrinių objektų gausa, puikus susisiekimas (iki Paryžiaus traukiniu – vos 3 valandos kelio). "Manome, kad dar daugiau sąlyčio taškų atskleisime šios viešnagės metu", – sakė M. Wilkesas, linkėdamas sėkmės mūsų kraštui.

Pažintis su LEZ‘u ir A. Stulginskio universitetu

Labiausiai svečius domino verslo, ekonominės bei aukštesniojo ir aukštojo mokslo temos, todėl pirmasis jų vizitas ir buvo – į Kauno LEZ. Farmacinės kompanijos "Aconitum" konferencijų salėje išsamią savo veiklos prezentaciją pateikė ir į susidomėjusių svečių klausimus atsakinėjo LEZ vadovas Vytautas Petružis. UAB "Elinta" vadovas Vytautas Jokužis pademonstravo plačią savo kompanijos gaminių paletę (vokiečių nuomone, tokie produktai kaip modernūs ortopediniai pėdos skaitytuvai, turėtų labai didelį pasisekimą ir Vokietijoje). Apie UAB "Aconitum" augimą ir pasiekimus pasakojo šios kompanijos atstovė, vėliau svečiams aprodytos laboratorinės patalpos, papasakotą apie vaistų gamybos procesus, kompanijos politiką. Kontaktus užmezgė ekonominės plėtros regione korporacijos direktorius Dr. Matthiasas Zürkeris ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kancleris Andrius Verbyla.

Nors Bergtšrasės apskrityje universiteto nėra, tačiau vienas delegacijos susidomėjimo objektų – žemdirbystės, agrokultūros ir turizmo sektorių temos, apie kurias plačiau pakalbėti maloniai sutiko Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius dr. Antanas Maziliauskas. Jis ne tik pats papasakojo delegacijai apie kintantį ir gražėjantį universiteto gyvenimą, bet ir vedžiojo po dažais kvepiančias specializuotas auditorijas, pristatė studentų inovatyvaus verslo laboratoriją, domėjosi galimybėmis užmegzti partnerystes su aukštojo mokslo įstaigomis Vokietijoje.

"Jūsų darbai – didžiuliai"

Antrąją vizito dieną Vokietijos delegacijos laukė dar dvi aukštesniosios mokyklos – Kauno statybininkų rengimo centras ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija Girionyse.

Centro vadovas Stanislovas Janukaitis pademonstravo įspūdingas medienos apdirbimo mokomąsias erdves, metalo apdirbimo, suvirintojų mokymo dirbtuves.

"Kažkada, rašydamas savo mokslinį darbą, buvau pasirinkęs temą, kurioje analizavau, kaip Lenkijai pavyksta įsisavinti Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšas ir ką šalis su jomis nuveikia. Dabar, matydamas visas šias įspūdingas ugdymo įstaigas, gailiuosi, kad savo darbui rašyti nepasirinkau Lietuvos", – atviravo Dr. Matthiasas Zürkeris.

Girionyse kolegijai vadovaujantis Dr. Albinas Tebėra taip pat nuodugniai papasakojo apie savo įstaigos veiklą, jos pasiekimus ir kylančius iššūkius, pademonstravo, kokia įranga aprūpinti yra jaunuosius miškininkus rengiantys specialistai – kai kuriuos aparatus teko išbandyti ir patiems delegacijos nariams.

Kelionės po Kauno rajoną pabaigoje svečiai iš Vokietijos buvo nuvežti į Arlaviškių Kadagių slėnį, kurio didingų vaizdų nesugebėjo sugadinti netgi pliaupiantis lietus.

Paskutiniąja aplankyta vieta tapo Kauno rajono socialinių paslaugų centras. Čia vokiečiams didžiausią įspūdį paliko ne tik erdvės, bet ir jaunas, tačiau labai motyvuotas ir su užsidegimu dirbantis kolektyvas. "Tai, kaip šalis sugeba pasirūpinti likimo nuskriaustaisiais, kiek dėmesio skiria socialinei sričiai – labai daug apie ją sako. Jūsų darbai – didžiuliai", – kalbėjo delegacijos Bergštrasės apskrities valdytojas M. Wilkesas.

Malonus kvietimas

Jau viešnagės pradžioje M. Wilkesas pakvietė Kauno rajono vadovus, verslo, ugdymo įstaigų ir socialinio darbo atstovus atvykti į Bergštrasės apskritį kitų metų spalio pradžioje – į apskrities 75-ojo gimtadienio iškilmes. Valdytojo teigimu, šio vizito metu būtų galima pasirašyti konkrečias bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų regionų švietimo įstaigų, sutarti dėl apsikeitimo patirtimi ir glaudaus kontaktavimo tarp švietimo, socialinių darbuotojų, numatyti galimybes atvykti pasimokyti moksleivių grupėms.

Vokietijos delegacijos nariai taip pat ketina surašyti išsamią šio vizito ataskaitą, kuria ponas M. Wilkesas pasidalins su savo šalies politinių partijų lyderiais, skatindamas susidomėjimą tiek Kauno rajonu, tiek Lietuva.

KRS inf.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.