Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Visagino AE - energetinės nepriklausomybės stiprinimo realybė ar tik vizija

2012-04-16

Pramonininkai aiškinsis naujos AE elektros kainą ir kaip ji gali atsiliepti verslui.
Balandžio 17 d. (antradienis) 10.00 val. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) vyks Konsultacinis posėdis tema:

Klausimo aktualumas: Visagino atominės elektrinės statybos projektas gali tapti didžiausia užsienio kapitalo investicija Lietuvoje. Tačiau verslas nori žinoti, kokie atominės elektrinės statybos kaštai, jų padengimo šaltiniai ir keliami ilgalaikiai įsipareigojimai ne tik investuotojams, bet ir visiems mokesčių mokėtojams.

Pramonininkai aiškinsis kokia potenciali būsimos atominės elektrinės gaminamos elektros energijos kaina vidaus vartojimui ir eksportui. Ar pakankamai atlikta lyginamoji analizė su kitais elektros energijos gamybos būdais konkurencingumo ir patikimumo požiūriu? Kokią energetinę nepriklausomybė valstybė renkasi ir kiek ji papildomai kainuos?

Kviečiami dalyvauti: Seimo Ekonomikos komiteto, Energetikos ministerijos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto, Lietuvos energetikos instituto atstovai.

10.00 - 10.10 Energetikos reformos Lietuvoje. LPK Energetikos komiteto pirmininko pavaduotojas Pijus Ralys.
10.10 - 10.40 "Visagino AE projekto eiga".  Visagino AE generalinis direktorius Rimantas Vaitkus.
10.40 - 11.00 Diskusija: klausimai/atsakymai.
11.00 - 11.30 "Visagino AE integracija į kontinentinius Europos elektros tinklus", Lietuvos energetikos instituto (LEI) Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos vedėjas, prof. habil. dr. Vaclovas Miškinis.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.