Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seime vyks konferencija-apskritojo stalo diskusija apie šilumos kainas

2012-04-17

Pranešimas VIR


Balandžio 18 d. 16.00 val. Seimo Konstitucijos salėje įvyks Seimo narių Gintaro Songailos ir Kazimiero Uokos organizuojama konferencija-apskritojo stalo diskusija "Kaip sumažinti šilumos kainas".

Šilumos kainos Lietuvoje, lyginant su gyventojų atlyginimais, yra aukščiausios Europoje. Per didelės kainos už šildymą brangina pragyvenimą Lietuvoje ir yra viena iš emigracijos priežasčių. Išleisdami didelę dalį savo pajamų šildymui, gyventojai neturi pinigų kitoms prekėms ir paslaugoms, todėl taip atimami pinigai iš kitų ekonomikos sektorių ir stabdomas vidinis vartojimas bei darbo vietų kūrimas.

Kodėl šildymo kainos gyventojams Lietuvoje yra aukščiausios? Kodėl didžiuosiuose Lietuvos miestuose jos yra didesnės  negu miesteliuose, nors pasaulyje dėl masto ekonomikos yra atvirkščiai? Kodėl, kitaip negu kitose pasaulio šalyse, Lietuvoje centrinis šildymas yra brangesnis už individualų?

Į šiuos klausimus konferencijoje-apskritojo stalo diskusijoje "Kaip sumažinti šilumos kainas" bandys atsakyti energetikos specialistai.

Programa:

15.30 val. Dalyvių registracija

16.00 val. Konferencijos-apskritojo stalo diskusijos pradžia. Vadovauja Gintaras  Songaila ir Kazimieras Uoka.

16.15 val. Broniaus Cicėno, energetiko-šilumininko, Trišalės tarybos Energetikos komiteto Šilumos grupės pirmininko, pranešimas "Energetikos dabartis ir perspektyvos iki 2020 m."

 16.35val. Algirdo Jaruševičiaus, Trišalės tarybos Energetikos komiteto pirmininko, pranešimas "Gyvenamųjų namų centrinio šildymo kainų mažinimo galimybės".

 17.05 val. Rimanto Zabarausko, nepriklausomo energetikos eksperto, pranešimas "Šilumos verslo motyvacija - raktas į kainų mažinimą".

 17.25 val. Aldonos Jašinskienės,  profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkės, pranešimas "Energetikos strategija ir šilumos kainos".
 
 17.35 val. Birutės Valkiūnienės, Daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkės, pranešimas "Kaip saulės kolektoriai sumažino šildymo kainas".

 17.45 val. Vytauto Kazlausko, Daugiabučio namo savininkų bendrijos "Šerkšnas" pirmininko, pranešimas "Kaip sumažinti šilumos kainas, neapšiltinant namo"

 17.55 val. Diskusijos. Pasisakys nepriklausomas energetikos ekspertas  Andrius Šimas, namų bedrijos pirmininkas Vytautas Eidukaitis ir kiti.

Norinčius dalyvauti prašome kreiptis į Seimo nario Gintaro Songailos padėjėją Ričardą Garuolį el. paštu: nijole.balciuniene@lrs.lt arba tel. 8 687 15082 iki balandžio 18 d. 12.00 val., kad būtų išrašyti leidimai į Seimą.
 

Ričardas Garuolis
Seimo nario Gintaro Songailos padėjėjas
Tel. 8 687 15082

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.