Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

R. Žylius: pavojingų atliekų deginimo įrenginys bus paleistis tik tada, kai jis atitiks aplinkosaugos reikalavimus

2012-04-05

Per vizitą Šiauliuose su rajono valdžia bendravęs ūkio ministras Rimantas Žylius patikino, kad UAB "Toksika" statomas pavojingų atliekų deginimo įrenginys bus paleistas tik tuomet, kai ekspertai patvirtins, kad jis atitinka aplinkosaugos reikalavimus ir nėra jokios grėsmės žmonių sveikatai.

"Tai, kad gamykla nepriduota iki šiol kalba tik viena – nebus toleruojami jokie kompromisai dėl aplinkosaugos. Nebus toleruojama žala gamtai ir žmonėms, net jeigu dėl to vėluojama baigti gamyklos pridavimą ir gali tekti patirti nuostolių", – sakė ūkio ministras R. Žylius.

UAB "Toksika" gamyklos statybos ir įrenginių darbai pagal sutartį "Pavojingų atliekų deginimo įrenginio statyba" nėra baigti, darbų priėmimo aktas nepasirašytas.

Taip pat ministras neatmetė galimybės, kad UAB "Toksika" kreipsis į arbitražą, jei įrenginys neatitiks sutartyje numatytų reikalavimų, jo nebus galima eksploatuoti ar bus patirta kitų nuostolių.

Papildomai atlikusi matavimus statomame įrenginyje šių metų kovo 21 dieną nepriklausoma akredituota Slovakijos laboratorija nustatė, kad deginant atliekas susidarančių šalutinių produktų gerokai sumažėjo, tačiau vis dar neatitinka leistinų aplinkosaugos reikalavimų. Po pernai gruodį Austrijos laboratorijos pateiktų išvadų, rangovas įrengė papildomą elementą filtravimo sistemoje deginimo įrenginyje. Slovakijos laboratorijos ekspertai pateikė papildomas rekomendacijas, kokie pakeitimai įrenginyje turėtų būti atlikti, kad įrenginys galėtų veikti, nepažeisdamas aplinkosaugos reikalavimų.

Aplinkos projektų valdymo agentūros organizuotą konkursą statyti pavojingų atliekų deginimo įrenginį bedrovės "Toksika" padalinyje Šiauliuose jungtinės veiklos pagrindu laimėjo UAB "Senovė" ir Italijos bendrovė "Hafner Srl". Sutartis tarp šalių pasirašyta 2008 m. kovo 31 dieną.

93 procentai UAB "Toksika" akcijų priklauso Ūkio ministerijai.

Aušra Ramoškaitė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėja
LR Ūkio ministerija
Tel.: 8 706 64 614
ausra.ramoskaite@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.