Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"Sicor Biotech" / TEVA investuos 78 mln. litų į naujos biofarmacinių preparatų gamyklos statybas

2012-03-29

Šalies biofarmacijos lyderė "Sicor Biotech" / TEVA netrukus pradės naujos multifunkcinės vaistinių preparatų gamyklos statybas Vilniuje. Planuojama, kad gamykla bus užbaigta vos per 1,5 metų iki 2013 m. pabaigos. Šiam projektui įgyvendinti pritraukta beveik 78 mln. litų užsienio investicijų. Gamyklai pradėjus veikti "Sicor Biotech" / TEVA pajėgumai išaugs 1,5–2 kartus, o gaminamų biofarmacinių preparatų eksporto apimtys viršys 95 proc. visos produkcijos.

"Visai neseniai išplėtėme pirmąją mūsų bendrovės gamyklą ir taip du kartus padidinome vaistinių preparatų gamybą. Tačiau tiek vidaus, tiek užsienio rinkose biofarmacinių preparatų, ypač skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, paklausa nuolat auga ir itin dideliais tempais. Atsižvelgdami į tai pradedame naują bendrovės plėtros etapą", – sako "Sicor Biotech" / TEVA Baltics generalinis direktorius prof. Vladas Algirdas Bumelis.

Pasak jo, gamybos plėtra leis pasiekti ir įsitvirtinti tokiose didelėse rinkose kaip JAV, Japonija, Kanada, kur netrukus bus pradėta prekiauti ir Lietuvoje sukurtais bei pagamintais bendrovės biotechnologiniais preparatais. Bendrovės gaminami vaistai jau įregistruoti Europos Sąjungoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Izraelyje bei Brazilijoje. Planuojama, kad šiais metais "Sicor Biotech" / TEVA eksporto apimtys sudarys apie 90 proc. visos produkcijos, o atidarius naują gamyklą – viršys 95 procentus.

Prof. V. A. Bumelio teigimu, grupės TEVA lėšomis finansuojamos gamyklos statybos taip pat rodo, kad Lietuvos pasirinktas siekis būti Baltijos ir Šiaurės šalių aukštųjų technologijų centru yra ambicingas, bet realus. "Lietuvos orientacija į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką pasiteisina. Gerėjanti investicijų aplinka, didelis šalies mokslininkų ir biotechnologijų specialistų potencialas padeda sparčiau pritraukti ir efektyviau įsisavinti užsienio investicijas, kurios netrunka atsipirkti per sumokamą pelno ir kitus mokesčius valstybei", – sakė prof. V. A. Bumelis.

Naujoje "Sicor Biotech" / TEVA gamykloje bus įkurtos 49 naujos darbo vietos. Naujoji gamykla bus statoma šalia pirmosios "Sicor Biotech" / TEVA gamyklos Vilniuje, Molėtų plente. Ji bus tokio pat dydžio kaip ir dabar veikianti – daugiau kaip 3 tūkst. kv. metrų. Šiuo metu vyksta gamyklos projektavimo ir parengiamieji darbai, o statybos prasidės šių metų vasaros pradžioje.

Daugiau apie "Sicor Biotech" / TEVA

UAB "Sicor Biotech" / TEVA – biotechnologinės farmacijos įmonė, jau per 20 metų dirbanti aukštosios biotechnologijos srityje. 2004 m. įmonė įsiliejo į didžiausios pasaulyje generinių vaistų gamintojos "Teva" grupę. UAB "Sicor Biotech" yra vienintelė Vidurio ir Rytų Europoje kompanija, kurianti ir gaminanti modernius rekombinantinius biofarmacinius preparatus. Bendrovėje atliekami tyrimai biochemijos, molekulinės biologijos, moderniosios genų inžinerijos, biosintezės ir biofarmacinių produktų kūrimo srityse.

Apie TEVA

TEVA yra viena didžiausių pasaulyje farmacinių bendrovių ir didžiausia generinių vaistų gamintoja pasaulyje. 2010 metais bendrovės apyvarta buvo 16,1 mlrd. JAV dolerių. Kas minutę pasaulyje išrašoma 2500 receptų šios bendrovės gaminamiems vaistams, bendrovė turi padalinius kone 60 valstybių. Pernai įsigijusi antrąją pagal dydį Vokietijos generinių vaistų gamintoją ratiopharm, TEVA tapo didžiausia generinių vaistų gamintoja Europoje, užimanti lyderio pozicijas dešimtyje šalių.

Prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis
UAB „Sicor Biotech“ / TEVA generalinis direktorius
Tel.: 8-5-2660203,
El. paštas: info@sicor.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.