Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

A.Kubilius: kontroversiškas R. Palaičio palikimas – iššūkis būsimam ministrui, sisteminės teisėsaugos bėdos – iššūkis visiems

2012-03-23

Kontroversiškas Raimundo Palaičio palikimas – iššūkis būsimam ministrui, FNTT veiksmingumo atkūrimas bus nelengvas, išryškėjo rimtos sistemines teisėsaugos problemos, kurių sprendimui reikės visų institucijų ir politinių jėgų dialogo, pareiškė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

"Tenka apgailestauti, kad ministro Raimundo Palaičio palikimas yra toks kontroversiškas. Naujajam ministrui ir visai Vyriausybei teks dėti daug pastangų, kad FNTT veikla galėtų grįžti į tą lygį, kurį ji buvo pasiekusi – savo efektyvumu, rezultatais ir žmonių pasitikėjimu," – pasakė Premjeras.

Jo nuomone, ši krizė išryškino ne tik dideles personalijų problemas - kiek bėdos gali pridaryti vieno ministro klaida. Kartu atsiskleidė, kiek ir kokio masto sisteminių problemų dar yra visos teisėsaugos sistemos Lietuvoje valdyme ir koordinavime.

Ministras Pirmininkas kalbėjo: "Kviesime visas institucijas ir politines jėgas konstruktyviam dialogui, kad būtų sprendžiamos ne tik personalinės teisėsaugos institucijų vadovų problemos, bet ir užtaisomos teisėsaugos sisteminės institucinės spragos".

A. Kubilius pažymėjo, kad pastarojo laikotarpio Liberalų ir Centro Sąjungos (LiCS) vadovybės ir jos atstovų veiksmai bei pareiškimai nubrėžė gilias vertybines takoskyras tarp TS-LKD bei LiCS išpažįstamų vertybių rūpinantis valstybės reikalais. Pasak Premjero, tai atsispindės ir tolimesniame koalicijos bei Vyriausybės darbe.

Kartu Ministras primininkas pabrėžė, kad TS-LKD dės visas pastangas, kad būtų užtikrintas stabilus ir efektyvus svarbiausių institucijų darbas, o strateginiai siekiai būtų įgyvendinami.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba
Tel.: 2663746
kasp@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.