Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Viešieji pirkimai privalomi visiems

2012-03-23

Penktadienis, kovo 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino pakartotiniam Seimo svarstymui Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriomis numatomos viešųjų pirkimų išimtys politinėms partijoms.

Šalies vadovės teigimu, priimtos pataisos pažeistų Europos Parlamento ir Tarybos priimtą direktyvą, todėl sukeltų grėsmę Lietuvai susilaukti rimtų Europos Sąjungos institucijų sankcijų. Įtvirtinus šią išimtį, Lietuva taptų ko ne vienintele Europos valstybe, kurioje politinėms partijoms būtų sudaromos tokios lengvatinės veiklos sąlygos. Kitose šalyse politinėms partijoms galioja tos pačios viešųjų pirkimų taisyklės kaip ir visoms kitoms organizacijoms.

Jokių išimčių niekam nėra numatyta ir šiuo metu Lietuvoje galiojančiame Viešųjų pirkimų įstatyme. Politinės partijos taptų vienintelėmis organizacijomis, kurioms tokios lengvatos būtų taikomos.

Pasak šalies vadovės, visi turi įprasti skaidriai ir atsakingai naudoti valstybės biudžeto pinigus, todėl viešieji prikimai turi būti privalomi visiems.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad priimant įstatymo pataisas nebuvo atsižvelgta į neigiamą Specialiųjų tyrimų tarnybos vertinimą, kuriame teigiama, kad priimto įstatymo nuostatos yra ydingos antikorupciniu požiūriu. Neatkreiptas dėmesys ir į Europos teisės departamento įspėjimą dėl būsimų Europos Sąjungos teisės pažeidimų.

Aušrinė Vyšniūnaitė
Respublikos Prezidento spaudos tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
Tel.: 2664018
spauda@president.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.