Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"Merkurijus" sujungs Klaipėdą ir Maskvą

2012-03-23

Šiandien, kovo 23 d., iš Klaipėdos geležinkelio stoties iškilmingai išvyks pirmasis konteinerinio traukinio "Merkurijus" sąstatas. Juo į Maskvą (Rusija) bus gabenamos plataus vartojimo prekės.

"Merkurijus" vienu reisu galės vežti iki 114 sąlyginių konteinerių (TEU). Norint šį kiekį pervežti automobilių keliais prireiktų maždaug 100 sunkvežimių. Planuojama, kad traukinys iš Klaipėdos (ateityje – ir iš Kaliningrado) į Maskvą išvyks kartą per savaitę, o atstumą tarp šių miestų įveiks per 2 paras.

"Naujas traukinio maršrutas sustiprins Lietuvos kaip tranzitinės valstybės pozicijas. Verslas turės daugiau galimybių gabenti krovinius per mūsų šalį, o Lietuvos įmonės ir biudžetas dėl to gaus daugiau pajamų", – naujojo maršruto naudą apibendrino susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Konteinerių vežimo apimtys pasaulyje kasmet išauga apie 10 proc., tad, AB "Lietuvos geležinkeliai" Krovinių vežimo direkcijos direktoriaus Stasio Gudvalio teigimu, vis didėjantis verslo įmonių domėjimasis intermodalinio transporto paslaugomis jau nestebina. "Skaičiuojame, kad po kelių metų konteineriniais traukiniais gabensime apie penktadalį visų krovinių, todėl tikiu, kad "Merkurijus" svariai prisidės prie šio siekio", – tikino S. Gudvalis.

Bendradarbiavimo sutartį dėl "Merkurijaus" AB "Lietuvos geležinkeliai" ir UAB "AAA Intermodal" pasirašė dar praėjusiųjų metų pabaigoje. Remiantis ja UAB "AAA Intermodal" tapo traukinio operatore ir įsipareigojo rūpintis krovinių pritraukimu. Sutartyje numatyta ne tik bendradarbiauti organizuojant reguliarius vežimus bet ir bendromis pastangomis formuoti konkurencingus automobilių transportui tarifus, kelti teikiamų paslaugų kokybę, panaudoti šiuolaikines informacines technologijas bei vystyti partnerystę pritraukiant verslo sektorių bei skatinant jį naudotis "žaliojo transporto" paslaugomis.

UAB "AAA Intermodal" Plėtros direktoriaus Arūno Jankausko teigimu, Maskvos rinkai bus tiekiama viskas, ką galima vežti sausumos transportu – nuo plataus vartojimo prekių iki technologinės įrangos ar chemijos gaminių. "Traukinys "Merkurijus" taps paskata ekspeditoriams aktyvinti pardavimo veiksmus, siekiant pritraukti krovinių per Klaipėdos uostą", – teigė A. Jankauskas.

AB "Lietuvos geležinkeliai" toliau plėtoja ir kitus su intermodaliniais pervežimais susijusius projektus – konteinerinius traukinius ,,Vilnius Shuttle" (Klaipėda–Vilnius–Klaipėda) ir ,,Vikingas" (Klaipėda–Iljičiovskas (Ukraina)–Klaipėda) bei neseniai tarp Lietuvos ir Kinijos pradėjusį kursuoti konteinerinį traukinį "Saulė" (Šeštokai/Klaipėda–Čongčingas (Kinija)/Dostykas (Kazachstanas)–Šeštokai/Klaipėda). Taip pat šį sekmadienį, kovo 25 d., iš Šeštokų geležinkelio stoties Smolensko (Rusija) link pirmąkart pajudės naujasis "Šeštokai Express" konteinerinis traukinys.

Dalia Perednienė
Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė
LR Susisiekimo ministerija
Tel.: (8 5) 239 3967

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.