Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

LPĮA pozicija: maisto produktų kainos nesiejamos su prekybos tinklų konkurencija

2012-03-12

Šiandien, LR žemės ūkio ministras įvardino, kad šalyje maisto produktų kainos auga dėl nepakankamos konkurencijos tarp prekybos tinklų. Lietuvos prekybos įmonių asociacija yra nustebusi dėl tokio ministro pareiškimo, bei pabrėžia, kad konkurencija tarp prekybininkų yra tokia intensyvi, kad maisto produktų kainos pirkėjams nekyla tiek, kiek jas prekybininkams kelia tiekėjai.

Pasak Lauryno Vilimo, LPĮA vykdančiojo direktoriaus, nei verslui, nei pačiai valstybei nėra gerai, kai aukšti valdžios pareigūnai kartais yra suklaidinami arba dėl objektyvios informacijos neturėjimo, nepagrįstai kelia įtampą visuomenėje jautriais klausimais.

"Labai gerbiame žemės ūkio ministrą bei vertiname jo indėlį į Lietuvos ekonomiką, tačiau negalime sutikti su teiginiu, jog Lietuvoje maisto produktų kainos auga dėl nepakankamos konkurencijos tarp prekybos tinklų. Visų pirma, Lietuva yra atvira rinka, todėl maisto produktų kainos atspindi globalias tendencijas. Antra, tokioje mažoje rinkoje mes turime keturis didelius prekybos tinklus, o pavyzdžiui Švedijoje yra tik 2 prekybos tinklai kurie užima per 60 proc. rinkos. LR Konkurencijos taryba ne kartą yra deklaravusi, jog Lietuvoje konkurencinės prekybininkų sąlygos yra normalios."- teigia L. Vilimas.

Jo vertinimu, naujo didelio tarptautinio prekybos tinklo atėjimas tikrai nepadarys revoliucijos maisto produktų kainų srityje. "Šiuo metu Lietuvoje pagrindinis prekybininkų konkurencijos instrumentas yra kaina. Kiekvienas ieško visų įmanomų būdų pateikti pirkėjui geriausią kainos ir kokybės santykį. Lietuvoje produktai pinga tik tuomet, kai prekybos tinklai patys mažina kainas taikydami įvairias akcijas, nors realiausiai kainų mažėjimas galimas tik tuomet, jei valstybė ryžtųsi grąžinti PVM lengvatas pagrindiniams maisto produktams,"- tvirtina L. Vilimas

Lietuvos prekybos įmonių asociaciją (LPĮA) vienija beveik trisdešimt šalyje registruotų lietuvių ir užsienio kapitalo mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonių. Asociacijos narių bendra metinė prekybos apyvarta siekia beveik 9 mlrd. litų (kas sudaro apie 10 proc. Lietuvos BVP), o bendras atstovaujamose įmonėse dirbančių darbuotojų skaičius siekia 30000.

Daugiau informacijos:
Laurynas Vilimas
Vykdantysis direktorius
Lietuvos prekybos įmonių asociacija
Tel +370 686 56 001
l.vilimas@lietuvos-prekyba.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.