Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Prašoma Vilniaus "Siemens" areną atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio

2012-03-02

Vilniaus "Siemens" arenos vadovai Vilniaus miesto tarybos prašo atleisti areną nuo nekilnojamojo turto mokesčio ir taip šioje srityje suvienodinti visų Lietuvos arenų padėtį bei padėti išlaikyti ne tik arenos, bet ir Vilniaus konkurencingumą.

"Lietuvoje ženkliai padidėjus arenų skaičiui, šios, siekdamos išgyventi, yra priverstos konkuruoti dėl jose vykstančių renginių. Tai, ar pavyks į savo areną pritraukti pramoginį renginį, sporto varžybas ar netgi čempionatą, dažnai priklauso ir nuo renginio organizatoriui siūlomos arenos nuomos kainos, į kurią įskaičiuojamas ir arenos nekilnojamojo turto mokestis. Galiausiai, ši kaina turi didelės įtakos renginių bilietų, kuriuos perka žiūrovai, kainai", – sako Vilniaus "Siemens" arenos generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis.

Nekilnojamojo turto mokesčio nemoka nei viena šiuo metu Lietuvoje veikianti arena. Be to, visos Lietuvos arenos, išskyrus Vilniaus "Siemens" areną, yra pastatytos su kiekvieno miesto savivaldybės finansine parama.

"Pavyzdžiui, Kauno "Žalgirio" arena ne tik, kad kaip ir visos kitos Lietuvos arenos, nemoka nekilnojamojo turto mokesčio, bet dar ir iš Kauno savivaldybės gauna metinę 3 mln. litų finansinę paramą. Dėl tokių lengvatų ir papildomų finansinių įplaukų, jie gali mažinti kainas, o tai teigiamai atsiliepia ne tik jų, kaip arenos, bet ir Kauno konkurencingumui", – argumentuoja V. Šiugždinis.

Pasak Vilniaus "Siemens" arenos vadovo, miestų savivaldybės uždirba iš kitų miestų ar net kaimyninių valstybių į jų areną stebėti renginių atvykstančių žiūrovų. "Juk žiūrovai ne tik įsigyja bilietus į renginius, nuo kurių mokami mokesčiai, bet ir naudojasi maitinimo, apgyvendinimo ir kitomis paslaugomis", – teigia V. Šiugždinis.

Miesto tarybos sprendimas dėl nekilnojamojo turto mokesčio Vilniaus "Siemens" arenai, kuris būtų apie 160 tūkst. litų per metus, turėtų paaiškėti kovo 7 d.

Aistė Jankūnaitė
Projektų vadovė
KPMS ir partneriai
Tel.: (8 5) 5262 4214
aiste@kpms.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.