Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Tiesioginiai skrydžiai atvers kazachams kelią į Lietuvą

2012-02-28

Nuo balandžio 27 dienos Vilnių tiesioginiu skrydžiu bus galima pasiekti iš Kazachstano Almatos oro uosto. Pagal pasirašytą sutartį tarp kelionių organizatoriaus „SPA Travel" ir skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines" būtent tą dieną numatytas pirmasis skrydžio reisas tiesiogiai sujungsiantis Lietuvą ir Kazachstaną.

Pasak „SPA Travel" atstovo, reguliarūs skrydžiai ne tik žymiai padidins kazachų turistų domėjimąsi Lietuva, bet ir palengvins verslo atstovų keliones. „Iki šiol Lietuva iš Kazachstano oro transportu buvo pasiekiama tik su persėdimais, o kelionė buvo nepatogi, ilgai trunkanti ir brangi. Tikimės, kad naujas reisas atvers platesnes galimybes glaudesniam šalių bendradarbiavimui tiek turizmo, tiek kitose srityse", - teigia „SPA Travel" Kazachstano atstovybės vadovas Tautvydas Kuzma.

Kazachstane ir aplinkinėse šalyse trūksta SPA centrų, todėl vietos gyventojai mielai vyksta į Europos šalis. Pagrindiniai šių turistų poreikiai yra sveikatinimo paslaugos. Lietuva su savo senais kurortais bei daugeliu SPA centrų turi ką pasiūlyti keliautojams iš Kazachstano. Nedidelė dalis kazachų turi planų vykti ir į pažintines keliones po kitas Baltijos šalis.

„Kazachstanas yra svarbiausias Lietuvos politinis ir prekybinis partneris Vidurinės Azijos regione. Be verslininkų, intensyviai bendrauja abiejų šalių medikai, informacinių technologijų specialistai, aukštosios mokyklos ir kiti. Tiesioginį oro susisiekimą tarp Almatos ir Vilniaus sveikina ir gausi Kazachstano lietuvių bendruomenė. Manau, kad tiesioginis oro susisiekimas tarp Kazachstano ir Lietuvos atitinka mūsų ilgalaikius interesus", - sako Lietuvos ambasadorius Kazachstane dr. Rokas Bernotas.

Pagal Kazachstano turizmo asociacijos, tiesiogiai bendraujančios su daugiau nei 4000 šalies kelionių organizatorių, skaičiavimus, dar iki šių metų rudens Lietuvoje turėtų apsilankyti apie 3000 kazachų turistų, kurie mūsų šalyje išleis iki 10 mln. litų.

„Small Planet Airlines" vadovo Vytauto Kaikario teigimu, jo vadovaujama užsakomųjų skrydžių bendrovė yra didžiausia Baltijos šalyse ir siekia šias pozicijas išlaikyti ir toliau, todėl turi visus pajėgumus ir galimybes aptarnauti net ir didesnį keleivių skaičių.

Daugiau informacijos: Tautvydas Kuzma, „SPA Travel" atstovybės vadovas Kazachstane, tel. 8 618 09911, el. paštas: tautvydas@spatravel.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.