Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Druskininkuose - protestai prieš vieną didžiausių šilumos kainų Lietuvoje

2012-02-28

Vakar prie šilumos tiekėjo, bendrovės „Litesko" filialo „Druskininkų šiluma", o šiandien prie miesto savivaldybės susirinkę druskininkiečiai protestavo prieš vieną didžiausių šilumos kainų Lietuvoje ir ragino vietos valdžią imtis realių veiksmų, kad ji mažėtų.

Druskininkuose šilumos kaina yra viena aukščiausių Lietuvoje - didesnė kaina tik 7 šalies savivaldybėse iš 60. Greta esančiose Lazdijų ir Varėnos savivaldybėse kainos gerokai mažesnės, nes ten kūrenama biokuru.

Sausį šildymas Druskininkuose kainavo 31,89 ct už kilovatvalandę, Varėnoje - 22,4 ct/kWh, Lazdijuose - 24,97 ct/kWh. Prognozuojama, kad sąskaitos už vasario mėnesį Druskininkuose bus dar penkiais 5 proc. didesnės.

„Imant visos Lietuvos vidurkį, kūrenant biokuru, kaina būna apie trečdaliu mažesnė, nei dujomis. Be to, dujos Druskininkuose brangesnės nei kitur Lietuvoje net 150 litų už 1000 kubinių metrų, nes jas perkant dalyvauja net penki tarpininkai", - sako Druskininkų savivaldybės tarybos narys Juozas Šarkus.

Pagal atliktus paskaičiavimus, jei 2010 m. šilumos kaina Druskininkuose būtų buvusi tokia kaip Varėnoje, kurorto gyventojai, SPA centrai, sanatorijos ir kitos įmonės būtų sutaupiusios apie 10,5 mln. litų.

Šiuo metu yra patvirtintas miesto katilinės rekonstrukcijos planas, pagal kurį rekonstrukcija turėtų baigtis iki 2015 metų ir kainuotų 11,66 mln. litų. Tačiau biokuru gaunamos šilumos dalis nebūtų didelė ir šiluma atpigtų tik 1,667 ct/kWh. Tai sudaro tik 5,2 proc. kainos, nors įprastai po tokios rekonstrukcijos ji sumažėja apie 30 proc.

„Aš ir dalis kitų savivaldybės tarybos narių esame įsitikinę, kad to nepakanka. Reikia, kad biokuro dalis gaunant šilumą būtų didesnė ir kaina mažėtų ženkliau bei nebūtų viena iš didžiausių Lietuvoje. Kainos gretimose savivaldybėse yra įrodymas, kad tai įmanoma. Todėl aš visiškai suprantu ir palaikau protestuoti susirinkusių Druskininkų gyventojų reikalavimus", - sako J. Šarkus.
Jam apskritai yra nesuprantama Druskininkų mero pozicija dėl investicijų į biokuro katilą.

„Pirma, Druskininkų katilinės rekonstrukcija yra užvilkinta ir planuojama baigti tik po trejų metų, kai daugelis kitų savivaldybių Lietuvoje tokius darbus jau atliko prieš dvejus trejus metus. Antra, turiu oficialių įrodymų, kad meras atitinkamu laikotarpiu reikalavo visiškai uždrausti investicijas į biokuro katilą, nors akivaizdu, kad tokiu būdu išgaunama šiluma yra žymiai pigesnė", - teigia Druskininkų savivaldybės tarybos narys Juozas Šarkus.

Daugiau informacijos: Druskininkų savivaldybės tarybos narys Juozas Šarkus, tel. 8 699 39 299

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.