Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: mokytojų reikalavimai yra teisėti ir pagrįsti

2012-02-21

Pranešimas VIR

Seimo Darbo partijos frakcija palaiko Lietuvos profesinės švietimo sąjungos (LŠDPS), nepatenkintos esama padėtimi Lietuvos mokyklose, reikalavimus. Švietimo darbuotojai šiandien surengė įspėjamąjį dviejų valandų streiką, reikalaudami nedelsiant inicijuoti Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo bei mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus. Darbo partijos atstovai Lietuvos Respublikos Seime įsitikinę, kad šie reikalavimai yra teisėti ir pagrįsti.

"Valdančiųjų pradėta švietimo ir mokslo reforma smarkiai pakenkė visoms švietimo sritims. Ne išimtis ir mokyklos. Mokytojo profesija nėra patraukli jaunimui, jos įvaizdis sumenkęs, o mokytojas neturi tinkamų socialinių garantijų. Per trejus metus švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius nieko nepadarė tam, kad ši situacija pasikeistų. Maža to, pažeisdamas susitarimo su švietimo darbuotojais reikalavimus, jis dar labiau pablogino jų padėtį", – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Darbiečiai įsitikinę, kad mokyklų žlugdymas ir mokytojų engimas yra ne tas kelias kuriuo turėtų eiti protinga Europos valstybė.

"Mes manome, kad švietimo ministras ir visa valdančioji koalicija turėtų atkreipti dėmesį ne tik į iškeltus mokytojų reikalavimus, bet ir į tai, apie ką nuolat kalba Seimo opozicija. Mums jau seniai kelia nerimą masiškas kaimo mokyklų uždarymas, bendras švietimo ir mokinių parengimo lygio kritimas. Manau, jog šiandienos streikas turėtų būti ženklas ministrui, kad jo vykdoma politika nėra tinkama", – teigia V. Gapšys.

Seimo Darbo partijos frakcijos informacijos centras

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.