Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Pramonininkai diskutuos, kuo darbuotojo darbo sąlygos palankesnės Estijoje nei Lietuvoje

2012-02-07

Vasario 7 d. (antradienis) 10.00 val. A.Vienuolio g. 8, IV aukštas, 402 kab. vyks Lietuvos pramonininkų konfederacijos konsultacinis posėdis, kuriame bus aptariama Estijos ir Lietuvos darbo santykių reglamentavimo analizė:

1. Estijos ir Lietuvos darbo santykių reglamentavimo panašumai ir skirtumai, pasiūlymai valdžiai (10.00-11.00 val.).

Pranešėjas: Žilvinas Šilėnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas,

Kviečiami dalyvauti: Audra Mikalauskaitė, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė, Vilius Mačiulaitis, Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.


Lankstumas, atvirumas, protinga ekonominė politika, leido Estijai užtikrinti aukštą investicijų ir verslumo lygį bei atsilaikyti prieš išorinius 2009 m. įvykius.

Tuo tarpu darbo santykių reguliavimas Lietuvoje yra pakankamai griežtas, darbo valandų apribojimui užkrauti įvairiausi ribojimai, o su darbo užmokesčiu nesusiję darbo kaštai yra aukščiausi regione.

Darbo kodekso ir apskritai darbo santykių liberalizavimas Lietuvoje iki šiol nedavė žymių rezultatų.

Estija darbo santykius reguliuojančius įstatymus iš esmės peržiūrėjo ir keitė 2008 - 2009 metais. Tarptautinių institucijų vertinimu tai leido Estijai lanksčiau ir efektyviau prisitaikyti prie ekonomikos ir darbo rinkos pasikeitimų.

Lyginant Lietuvos ir Estijos situaciją svarbu įžvelgti, kokias gerąsias patirtis iš estų darbo santykių reguliavimo srities būtų galima perimti ir pritaikyti Lietuvoje.

Posėdyje suinteresuotos pusės išdėstys savo nuomonę ir pasiūlymus, ką reikėtų padaryti, kad atsirastų galimybė susitarti dėl esminių darbo santykių sąlygų, užtikrinant darbuotojo ir darbdavio interesų balansą.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.