Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

SEB bankas "Vakarų Baltijos laivų statyklai" įsipareigojo suteikti garantijų už 100 mln. litų

2012-01-31

SEB bankas didžiausiai laivų statybos įmonei Lietuvoje UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla" įsipareigojo suteikti avanso grąžinimo garantijas, kurių bendra vertė 100 mln. litų. Naudojantis šiomis garantijomis bus statomas pirmasis Lietuvoje per kelis dešimtmečius pilnai įrengtas ir naudoti paruoštas žvejybinis laivas, kurį užsakė užsakovas iš Danijos „Gitte Henning A/S".
„Laivų statybos sektorius yra labai konkurencinga sritis, todėl veikiančioms bendrovėms yra svarbu atrasti savo nišą. Savo kompetencija ir darbų kokybe Lietuvos bendrovė sėkmingai konkuruoja su kitų šalių laivų statybos bendrovėm, statydama keltus, žvejybinius laivus, vilkikus ir kitus specializuotus laivus. Kadangi tokio pobūdžio sandorių įgyvendinimo terminai ilgi, o jų finansinė vertė labai didelė, banko prekybos finansavimo sprendimai padeda Lietuvos gamintojams užtikrinti verslo plėtrą ir įgyvendinti tokio masto eksporto projektus", - sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.
Pasak A. Čičelio, suteikdamas minėtas garantijas, bankas įsipareigojo sumokėti garantijų gavėjams sutartas lėšas, jei projektas nebus įvykdytas.
Naujo žvejybinio laivo statybų projekto bendra vertė yra 110 mln. litų. Jo statybas planuojama pradėti balandį, o užbaigti 2013-ųjų vasarą. Žvejybinis laivas bus naudojamas Baltijos jūroje, o jame galės dirbti 14 žmonių įgula.
„Gautas užsakymas mums svarbus dėl įvairių priežasčių: dėl to, kad tai bus pirmasis žvejybinis laivas, pastatytas „iki rakto" Lietuvai atgavus nepriklausomybę, dėl itin didelės projekto vertės ir dėl mums parodyto užsakovo pasitikėjimo. Sklandžiam ir efektyviam šio užsakymo įgyvendinimui būtina patikimų partnerių parama. Džiaugiamės, jog SEB bankas parodė didelį pasitikėjimą mumis", - sakė UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla" direktorius Jevgenijus Petrovas.
Daugiau informacijos:
Arvydas Žilinskas
SEB banko ryšių su žiniasklaida vadovas
Tel.: (8 5) 268 1198, 8 687 04 052
E. paštas: arvydas.zilinskas@seb.lt

Jolanta Toliušytė
AB „Vakarų laivų gamykla" Komunikacijų ir reklamos vadovė
Tel.: (8 46) 469 802, 8 614 29301
E. paštas: jolanta.toliusyte@wsy.lt

Apie SEB grupę:
SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Būdamas ilgalaikių ryšių su klientais bankas, Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB grupėje dirba apie 17 tūkst. darbuotojų. Išsamiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.


Apie įmonių grupę „Vakarų laivų gamykla":
AB „Vakarų laivų gamykla” įmonių grupę vienija 23 skirtingų specializacijų kompanijos, tarp jų ir UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla". „Vakarų Baltijos laivų statykla" teikia kompleksines paslaugas - nuo laivų projektavimo iki jų statybų. Kontrolinį 95,78 proc. AB „Vakarų laivų gamykla" akcijų paketą valdo Estijos koncernas „BLRT Grupp". Įmonių grupėje dirba apie 1990 žmonių. Daugiau informacijos apie įmonę galite rasti adresu: www.wsy.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.