Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Telefonus keičiantys "Omnitel" vartotojai senųjų neišmeta

2012-01-24

"Omnitel" vartotojai savo senų, nebenaudojamų, telefonų į sąvartynus neišmeta ir ieško, kur juos galėtų padėti, tačiau perdirbimas ar pardavimas dar nėra labai populiarūs. Tai paaiškėjo, atlikus išmaniųjų telefonų turėtojų apklausą "Omnitel Trends" programėle.

Remiantis "Omnitel Trends" apklausos rezultatais, mobiliuosius telefonus kas 1-2 metus keičia daugiau nei pusė – 54,2 proc. – respondentų, tačiau vos 3,2 proc. apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų senus telefonus atiduoda perdirbti. Didžiausia dalis – 40,7 proc. jų savo seną telefoną atiduoda draugams ar giminaičiams. 31,8 proc. apklausos dalyvių nebenaudojamus telefonus padeda į stalčių, o 23 proc. - parduoda.

Tačiau beveik visi suvokia, kad telefono išmetimas yra netinkamas sprendimas – taip elgiasi vos 1,1 proc. apklaustųjų.

- Džiugu, kad seni telefonai nėra paprasčiausiai išmetami, tačiau klausimas, ką daryti su morališkai pasenusiu telefonu, kyla dažnai, nes modernius išmaniuosius telefonus "Omnitel" siūlo įsigyti itin geromis sąlygomis. Todėl savo klientams siūlome sprendimus, skatinančius atsakingą telefonų naudojimo kultūrą – atiduoti nenaudojamą telefoną pakartotiniam naudojimui ir gauti iš to naudos, - sakė "Omnitel" prezidentas Antanas Zabulis.

Apklausa parodė, kad 87,3 proc. respondentų sutiktų atiduoti savo telefoną kitam, jeigu naują telefoną galėtų įsigyti su nuolaida.

Šiuo metu "Omnitel" kaip tik ir vyksta akcija, kurios metu esami ir būsimi "Omnitel" klientai už seną, bet veikiantį telefoną gali gauti iki 350 litų didesnę nuolaidą naujam išmaniajam telefonui. Tai leis platesniam žmonių ratui pasinaudoti išmaniųjų telefonų teikiama nauda – bendrauti el. paštu, socialiniuose tinkluose telefone, naudotis GPS navigacija, žemėlapiais ir kitomis naudingomis programėlėmis. Akcijos metu siūlomi 8 išmaniųjų telefonų modeliai, tarp jų – ir naujieji "Nokia 700" bei "Nokia 500".

Tuo tarpu bendrame "Omnitel" ir "Greenfone" aplinkosauginio projekto "Telefonas kitam" interneto tinklalapyje www.telefonaskitam.lt superkami ne tik veikiantys, bet ir sugedę telefonai. Jie pataisomi, atnaujinami ir tiekiami į Afrikos, Azijos, taip pat kitas Rytų Europos šalis. O nepataisomai sugedę telefonai perdirbami, taip užtikrinant, kad nė vienas iš surinktų telefonų nepatektų į sąvartyną.

Apie "Omnitel Trends"

"Omnitel Trends" yra nemokama tarptautinė programėlė išmaniesiems telefonams, su kurios pagalba atliekami telekomunikacijų rinkos tendencijų tyrimai. Bendrovės, įeinančios į "TeliaSonera" grupę, "Trends" programą naudoja 12-oje šalių. "Omnitel Trends" yra pritaikyta išmaniesiems telefonams su "iOS", "Android", "Symbian" operacinėmis sistemomis bei "Mobile Web" naršyklei. Ji jau yra pateikiama pagrindinėse programėlių parduotuvėse "App Store", "Android Market" bei "Ovi Store".

Daugiau informacijos apie programėlę bei galimybę prisijungti prie "Omnitel Trends" ir tapti apklausų dalyviu rasite www.omnitel.lt/trends.

Daiva Selickaitė, „Omnitel“ ryšių su visuomene vadovė,
+370 686 85906; d.selickaite@omnitel.net

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.